Yusuf ZENGİN
Kilis Valisi iken 10 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Tekirdağ Valisi olarak atanan Sayın Recep Soytürk, 18 Ağustos 2023 tarihinde Tekirdağ'a gelerek görevine başladı.

Vali Soytürk'e Tekirdağ Valiliği önünde düzenlenen görkemli bir karşılama töreniyle hoş geldin denildi. Karşılamaya Tekirdağ Milletvekilleri Mestan Özcan, Nurten Yontar, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Vali Yardımcıları Dr. Osman Abdullah Günaydın, Kaan Peker, Asalet Karabulut, Kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Karşılama töreni, Vali Soytürk'ün polis merasim birliğini selamlamasıyla başladı. Tören, protokol üyeleri ile tek tek selamlaşarak tanışmasının ardından devam etti.

Vali Soytürk basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Bugün itibarıyla sanayi şehri, tarım şehri, turizm şehri Tekirdağ'da göreve başladım. Memleketim olan Sakarya'ya yakın olan bir kentte, Tekirdağ'da göreve başlamaktan mutluluk duyuyorum. Ağabeyimin Marmaraereğlisi ilçesinde yazlığı olmasından dolayı Tekirdağ’ı biliyorum. Zaman zaman buraya gelip giderdim. Buranın sanayideki rolünü, tarımdaki rolünü biliyorum. Eğitim ilgi duyduğum bir alan, eğitimde eksik aksak varsa hep beraber tüm paydaşlarımızla birlikte el ele vererek eğitim ile ilgili elimizden gelen gayreti göstereceğimizden şüpheniz olmasın. Yönetim olarak da bireysel çalışmayı sevmem, ekip çalışmasını severim. Hep beraber inşallah el birliğiyle bugüne kadar yapılmışların üzerine ne koyabiliyorsak ne mutlu bize" dedi.

Tekirdağ Valisi Sayın Recep Soytürk, daha sonra Valilik makamında protokol üyeleri ile bir süre görüştü.