İGA İnsan Kaynakları’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Görevine Seda Kaplan Erdoğan Atandı

Türkiye'nin önde gelen havalimanı işletmecisi IGA Havalimanı İşletmesi A.Ş., İnsan Kaynakları departmanının liderliği için Seda Kaplan Erdoğan'ı göreve atadığını duyurdu.

Yapılan resmi açıklamada, Seda Kaplan Erdoğan'ın 14 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.'nin İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladığı belirtildi. Bu yeni görev kapsamında, Erdoğan'ın İGA İstanbul Havalimanı CEO'su Kadri Samsunlu'ya raporlama yapacağı ifade edildi.

Seda Kaplan Erdoğan, iş yaşamına 1998 yılında General Motors Türkiye Organizasyonu'nda adım attı. Daha sonra sırasıyla Philip Morris SA ve Huawei gibi önemli şirketlerde İnsan Kaynakları alanında çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Starwood, Mediamarkt gibi farklı sektörlerde deneyim kazandıktan sonra, son olarak Özel Sermaye Fonu şirketi Turkven bünyesinde MNG Kargo Şirketleri'nde İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak kariyerine devam etti. Toplamda 25 yılı aşkın deneyimiyle, 10 binden fazla çalışanı yöneten kurumların başarılı projelerine imza attı.

Eğitimine Turizm ve Otel Yönetimi alanında başlayan Erdoğan, ardından Hukuk (LLB) alanında eğitimini sürdürdü. Son olarak Cornell Üniversitesi'nde Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi ve Değişim Yönetimi Liderliği programlarını tamamlayarak kendini geliştirdi.

Seda Kaplan Erdoğan'ın İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.'nin İnsan Kaynakları departmanında liderlik yapacak olması, şirketin insan kaynakları yönetimi ve gelişim stratejilerine katkı sağlaması bekleniyor.