İstanbul merkezli GMW MIMARLIK, 50 yılı aşkın uluslararası mimari deneyimiyle uluslararası havalimanı projelerine planlama danışmanlığı hizmeti vererek küresel arenada büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Kuruluşundan bu yana geçen çeyrek asır boyunca kazandığı deneyim sayesinde GMW MIMARLIK, tasarım ve proje üretimi alanının ötesine geçerek uluslararası proje gruplarına ve idarelere planlama ve tasarım yönetimi konularında danışmanlık sağlayarak Türkiye'nin önde gelen mimarlık firmalarından biri olmuştur.

Kökleri Londra merkezli GMW Architects'e dayanan GMW MIMARLIK, Mimar Dicle Demircioğlu ve Mimar Pınar İlki Emekçi'nin liderliğiyle büyümüş ve geçen 23 yılda elde edilen bilgi birikimi ve deneyimi nesiller arasında aktarıp geliştirerek ulusal ve uluslararası alanda sürekli başarılı projelere imza atmıştır.

GMW MIMARLIK, İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali başta olmak üzere Vnukovo, Kahire, Üsküp, Ohrid, Medine, Riyad, Taşkent ve Kyzylorda gibi birçok uluslararası havalimanı projesine imza atmıştır. Şirket, tasarım süreçlerinde sürdürülebilirlik, netlik ve esneklik gibi temel ilkelere odaklanarak yolcu konforunu artırırken işlevselliği ve verimliliği de gözetmekte, uzun vadeli başarılı terminaller tasarlamaktadır. Bu yaklaşımı sayesinde hem Türkiye'de hem de yurtdışında ulaşım sektörü yapılarında lider konumunu sürdürmektedir.

20'den fazla ülkede görev aldığı havalimanı projelerinde edindiği zengin deneyim ve sürekli eğitimlerle güçlenen GMW MIMARLIK, Roma Fuimicino, Amsterdam Schiphol, Kuveyt Havalimanı Terminal 4 gibi büyük projelerde de aktif rol oynamıştır. Afrika'dan Uzak Doğu'ya ve hatta Güney Amerika'ya kadar geniş bir coğrafyada, idare, proje tasarım ekipleri ve yatırımcılara terminal planlama danışmanlığı hizmetleri sunarak yetkinliğini kanıtlamıştır.

GMW MIMARLIK, mimarlık pratiğinin gelişmelerini yakından takip ederek teknoloji ve literatürü entegre eden bir yaklaşımla uluslararası platformlarda büyük projeler üstlenen bir ofis olarak tanınmaktadır. Aynı zamanda farklı kültürlerle karşılaşılan uluslararası projelerde işbirliklerini etkin bir şekilde kullanarak kültürel farklılıkları aşma yeteneği ile öne çıkmaktadır.