Nakliyat Emtea Taşıma Sigortası

ABD Donanması'nın en büyük ve en yeni uçak gemisi olan USS Gerald R. Ford (CVN 78), 12. Uçak Gemisi Taarruz Grubu (Carrier Strike Group-CSG) personeli ile birlikte QTerminals Antalya Limanı açıklarına demirledi. Yaklaşık 4.500 askeri personel, modern rıhtım ve terminali kullanarak QTerminals Antalya'ya güvenli bir şekilde ulaştı.

Türkiye'nin önde gelen ticari yük ve kruvaziyer limanı olan QTerminals Antalya, ABD Donanması'nın USS Gerald R. Ford uçak gemisi ve 12. Uçak Gemisi Taarruz Grubu personelini ağırlamak üzere planlanmış bir liman ziyareti düzenledi. USS Gerald R. Ford gemisi personeli, QTerminals Antalya'nın modern rıhtım ve terminalini kullanarak Türkiye'nin zengin tarihini ve kültürünü deneyimleme fırsatı bulurken alışveriş yapma imkanı da buldular. Tatilciler ve yerel halk, çevrede demirlemiş olan uçak gemisine yoğun ilgi gösterdi.

QTerminals Antalya Limanı Genel Müdürü Özgür Sert, "ABD Donanması'nın en yeni uçak gemisi USS Gerald R. Ford ve 12. Uçak Gemisi Taarruz Grubu personelini misafir etmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Limanımız yıllık 350.000 TEU konteyner taşıma kapasitesi, yıllık 5 milyon ton elleçleme kapasitesi ve askeri gemilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kabiliyete sahip olmasıyla öne çıkıyor. Bu ziyaret aynı zamanda ülke ekonomisine olumlu etkiler sunması açısından da büyük öneme sahip" dedi.

Türkiye'nin en önemli gelişim potansiyeline sahip limanlarından biri olan QTerminals Antalya Limanı, İzmir ile Mersin arasında bulunan yaklaşık 700 deniz mili kıyısı boyunca hizmet veren en büyük organize limandır. Yılda yaklaşık 200.000 yolcuya hizmet sunan liman, yolcu gemilerine kılavuzluk, römorkörcülük, barınma, güvenlik, temiz su temini, atık toplama ve bagaj işlemleri gibi hizmetler sunmaktadır. QTerminals Antalya Limanı, toplamda 370 metre uzunluğunda 2 kruvaziyer iskelesine sahip olup, 1830 metrekarelik bir yolcu terminali ve 1000 metrekarelik bir bagaj alanına sahiptir.