Türkiye merkezli e-ticaret platformu Trendyol, Körfez ülkelerindeki operasyonlarını başlattığını duyurdu. Trendyol Grubu Başkanı Çağlayan Çetin, Türkiye'nin potansiyelini dünya çapında açmak istediklerini belirtti. Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan ile başlayarak, Körfez bölgesinde e-ihracat operasyonlarına odaklandıklarını ifade etti. Trendyol, Almanya'da yaptığı gibi ilk yurt dışı ofisini Berlin'de açtıktan sonra, Körfez ülkelerindeki operasyonlarına da başladığını açıkladı. Çetin, Türk ürünlerine Körfez ülkelerinde büyük bir ilgi olduğunu ve teknolojiyi kullanarak bu ilgiyi Türk üreticiler ve markalarla buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.

Dubai'de hızla popülerlik kazandıklarını ve Arapça dil seçeneğini ekleyerek Suudi Arabistan'da da başarılı olmayı hedeflediklerini dile getiren Çetin, Körfez operasyonlarının heyecan verici olduğunu belirtti. Trendyol'un müşteri sayısını 4,5 milyona çıkarmayı hedeflediği belirtildi.

Çetin ayrıca, ihracat operasyonları için İstanbul Havalimanı yanında bir e-ihracat merkezi kurduklarını ve bu merkezin Avrupa lojistik ağını güçlendireceğini ve müşterilere daha hızlı teslimat deneyimi sunacaklarını ifade etti.

Ayrıca, Trendyol'un Türk mühendislerinin yeteneklerinden ve dünya çapında kabul görmüş bir ekip olduğundan bahsedildi. Trendyol'un Azerbaycan pazarına giriş yaparak büyük ilgi gördüğü ve ülkenin potansiyeline inandığı da vurgulandı.