Cenk TÜRKEZER

Savaşın gölgesindeki Ukraynalı çocuklar İstanbul’da doğayla buluştu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı aracılığı ile İstanbul’a gelen Ukraynalı 43 çocuk savaştan uzak, doğayla iç içe güzel bir gün geçirdi.

Yaklaşık 2 yıldır devam eden Rusya-Ukrayna savaşından en çok etkilenenler hiç şüphesiz çocuklar oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanlığı, çocukların savaş ortamından uzaklaşması için düzenlenen rekreasyon organizasyonu kapsamında 43 Ukraynalı çocuğu İstanbul’da ağırladı. İstanbul’un kardeş şehri Odesa’dan 6 refakatçi eşliğinde gelen çocuklar Ağaç ve Peyzaj A.Ş.’nin Alibeyköy’de bulunan fidanlığında doğayla iç içe güzel bir gün geçirdi.

Güne Alibeyköy Bahçe Market’in içindeki Tasarım Atölyesi’nde teraryum yaparak başlayan çocuklar, atölyenin ardından fidanlığı gezdi. Burada ağaç türleri hakkında bilgi edinip doğanın bin bir çeşit güzelliğinin tadını çıkarttı. Öğle yemeğinin ardından hatıra fotoğrafı çektiren çocuklar, hediyeleriyle birlikte alandan ayrıldılar.