Yusuf ZENGİN

CANiK, Milli Kulelerin İhracat Yolculuğuna Polonya'da Başlıyor, İngiltere'de Yeni Rekorlar Hedefliyor

Savunma sanayi şirketi CANiK, Polonya'da düzenlenen IDEF'23 fuarında milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesi ile büyük ilgi topladı. Şirket, yüksek katma değerli ürün ihracatını uzaktan kumandalı komuta sistemleriyle daha da artırmayı hedefliyor. CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, "Yeni siparişlerle kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

CANiK'in ihracat odaklı fuar serüveni Polonya'dan sonra İngiltere ile devam ediyor. Şirket, 12-15 Eylül tarihleri arasında Londra'da düzenlenecek olan Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı (DSEI 2023) için son hazırlıklarını tamamladı. Bu fuar, dünyanın önde gelen savunma fuarlarından biri olarak kabul ediliyor ve CANiK, İngiltere'de yeni ihracat rekorları hedefliyor.

CANiK, İngiltere'deki fuarla birlikte tüm ürün gruplarıyla bir araya gelecek. Geçtiğimiz yıl İngiltere merkezli köklü savunma şirketi AEI Systems'ı satın alan CANiK, bu fuarda milli uçaksavar CANiK M3 ve UNIROBOTICS tarafından geliştirilen milli uzaktan komutalı stabilize silah (UKSS) kule ailesini tanıtacak.

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral, Polonya'da düzenlenen MSPO 2023 fuarında elde ettikleri başarıyı şu sözlerle değerlendirdi: "Fuarın yıldız oyuncularından biri olarak görülen CANiK ve grup iştiraklerimiz ile birlikte stratejik bir öneme sahip olan Polonya'dan önemli ön anlaşmalarla döndük. Yüksek katma değerli ürün ihracatımızı uzaktan kumandalı komuta sistemleri ile daha da yukarılara taşıyoruz. Yeni siparişlerle kilogram başı ihracatımızı 400 doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz."

CANiK, yerli ve milli ürünlerle dost ve müttefik ülkeler için önemli bir kuvvet sağlamayı amaçlıyor. UNIROBOTICS'in yüzde yüz yerli ve milli kule ürünleri, uluslararası savunma alanında önemli bir rol oynamayı hedefliyor.

CANiK, İngiltere'deki DSEI 2023 fuarında ürün gamını tanıtarak küresel savunma pazarındaki etkisini daha da artırmayı planlıyor.