Joyce Teknoloji'nin Türkiye'nin ilk lityum bataryalı aracı olan Joyce One, Çerkezköy Endüstriyel Fuarı'nda sergilendi ve çevreci özellikleri ve modern tasarımıyla dikkat çekti. Bu araç, yerli mühendislerin tasarım, yazılım ve üretimiyle geliştirildi ve elektrikli motor teknolojisi konusunda yerli üretimle dışa bağımlılığı azaltmayı hedefliyor. Joyce One, 65 kilometre menzile sahip olup taşınabilir lityum iyon bataryası sayesinde şarj istasyonuna ihtiyaç duymamaktadır.

Joyce Teknoloji CEO'su Eren Efe Erkan, Türkiye'nin elektrikli araç sektöründe büyümeye devam ettiğini ve tamamen yerli ve milli bir teknoloji hareketinin öncü markalarından biri olmayı hedeflediklerini belirtti. Ayrıca, aracın çevreci özelliklere sahip olduğunu ve yenilenebilir malzemeler kullanılarak üretildiğini vurguladı. Ayrıca, yerli firmaların ürünlerini tercih ettiklerini ve lityum pilleri TSK Vakfı grup şirketlerinden Aspilsan Enerji A.Ş'den tedarik ettiklerini ifade etti.

Eren Efe Erkan, teknolojik ilerlemenin hızlı olduğu günümüzde çevreye saygılı, temiz teknolojilere ve sürdürülebilir yaşama önem verdiklerini ve fosil yakıtların çevreye verdiği zararı azaltmaya katkı sağlayacak ürünler geliştirdiklerini açıkladı. Joyce Teknoloji, "Daha Temiz Bir Dünya" sloganıyla çevreye duyarlı ürünler geliştirme yolunda ilerlemektedir.