Marmaris Barlar Sokağı'nda yer alan Areena Club'ta düzenlenen Türk-Yunan dostluğunu kutlayan Miss Aegean Güzellik Yarışması, muhteşem bir finalle sona erdi. 8 Türk ve 8 Yunan güzelin katıldığı bu büyüleyici yarışmanın koreografisi ünlü koreograf Asil Çağıl tarafından düzenlendi. Barlar Sokağı'nın en büyük gece kulübünde düzenlenen bu güzellik yarışmasının jüri üyeleri arasında Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Öztürk, Ege Gazeteciler Federasyonu ve Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Kaytan, dergi sahibi Selda Kırdemir, Gazeteci Arzu Barışkaner, Gazeteci Cihan Altut gibi önemli isimler yer aldı.

Miss Aegean Yarışması'nda Kraliçelik Tacı Burcu Altunsaray'a takıldı. Club Areena'da gerçekleşen bu muhteşem yarışmada birinci olarak Burcu Altunsaray seçilirken, ikinci sırayı Maria Karaiskaki, üçüncü sırayı ise Styliani Michailidou aldı. Ayrıca, Miss Aegean Peace unvanını Burcu Şeritoğlu kazandı. Diğer ödüller ise şu şekilde dağıtıldı: Miss Tourism Lydia İsabaloplou, Miss Club Areena İdil Karakuş, Miss Aegean Face Olivia Christofordou, Miss Aegean Physique Rüya Kesikoğlu, Miss Aegean Friendship Özdenur Öztekin ve Miss Aegean Press Tereza Zuchariadi.

Geceyi organize eden Kamil Issı, "Club Areena 20 yaşında ve 20 yıldır bu işi yapıyorum. Bünyemizde Backstreet Club, Paradise Island Beach Festival ve günübirlik alanı, Sadberk Cafe gibi eğlence turizmine hizmet eden işletmelerimiz bulunuyor. Ayrıca, dünyanın en büyük gece kulübü olan Club Areena Dubai'nin açılış çalışmaları hızla devam etmektedir. Uluslararası eğlence turizm sektörüne liderlik etmek amacıyla yola çıktık ve bir Türk markası olarak uluslararası arenada büyük organizasyonlara imza atmaktayız" dedi.

Gecenin sunuculuğunu üstlenen Yağmur Ayaz, güzellerin önce mayo defilesini sergilediği, ardından başarılı moda tasarımcısı Emrullah Köroğlu ve Şahnaz Parsa koleksiyonları ile jüri karşısına çıktığı 2 bölümde yer aldılar. Gecenin 3. bölümünde ise başarılı moda tasarımcısı Leyla Uluk'un tasarımları ile jüri karşısına çıktılar. Gecede Yunan pop yıldızı Giannis Rellis iki şarkılık mini bir konser verdi ve bu muhteşem gece güzellik kraliçelerinin taçlanmasıyla sona erdi.