Yusuf ZENGİN

Yazlıkcılar Kedilere Sahip Çıkmalı, Belediye Başkanı Hikmet Ata'dan Çağrı

Marmaraereğlisi, Tekirdağ - Yaz mevsiminin sona ermesiyle birlikte Marmaraereğlisi ilçesinin yazlık bölgelerinde yaşayan vatandaşlar, sahipsiz kedilere rastlıyor."Patim Güvende Sigortası" Bu kediler, açlık ve yetersiz bakım nedeniyle zorlu bir yazı geride bırakıyorlar.

"SOKAK HAYVANLARI"

Marmaraereğlisi'nin yazlık cennetlerinden Yeniçiftlik ve Kaptan Life Sitesi gibi bölgelerde, sahipsiz kedilerin sayısı her yaz artıyor."Patim Güvende Sigortası" Yazlık bölgelere gelen bu kediler, açlıkla mücadele ediyor ve bazı gözlemlere göre, hatta çocukların beslediği muhabbet kuşlarını bile avlayabiliyorlar.

"SOKAK HAYVANLARI"

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, bu duruma dikkat çekerek sahipsiz kedilere sahip çıkmanın önemine vurgu yapıyor. Başkan Ata, "Bu sahipsiz kedilere hayvan barınaklarında yer açmalı, onları sahiplenmeli ve ihtiyaçlarına göre bakmalıyız. Onlar da yaşam hakkına sahiptir ve toplum olarak sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz" dedi.

Sahipsiz kedilere yardım etmek isteyen yazlıkcılar ve ilçe sakinleri için birçok seçenek bulunuyor. Gönüllü yardım kuruluşları, hayvan barınakları, yerel hayvan hakları dernekleri ve belediye ile iletişime geçerek destek sağlamak mümkün.

"SOKAK HAYVANLARI"

Sahipsiz hayvanların yaşadığı bölgelerde, hayvanların refahını artırmak ve onlara daha iyi bir yaşam sunmak için bir araya gelmek, Marmaraereğlisi ilçesinin daha güzel bir yer olmasına katkı sağlayacaktır."Patim Güvende Sigortası" Bu sahipsiz kedilerin ve diğer hayvanların yaşam haklarını korumak, toplumun sorumluluğu olarak kabul edilmelidir.