UPS Healthcare’in Avrupa ve LATAM’daki Lojistik ve Dağıtım biriminin başkanlığına Felipe Morgulis atandı. Morgulis, yeni görevinde doğrudan UPS Healthcare Başkanı John Bolla’ya bağlı olarak UPS Healthcare liderlik ekibinin bir parçası olacak.

Morgulis, 2018 yılı itibarıyla Bomi Group’ta kalite kontrol, operasyonel mükemmellik, pazarlama, ticaret ve operasyonlardan sorumlu Operasyon Direktörü (COO) ve ardından Güney Avrupa (İtalya, İspanya, Portekiz, Fransa ve Türkiye) ve Latin Amerika (Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador ve Peru) Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Morgulis, UPS’e 2022 yılında şirketin Bomi Group’u satın alması sırasında katıldı. UPS’teki görevi süresince UPS Healthcare’in Güney Fransa’daki operasyonlarını genişleten Transport Chabas Santé satın alımı, Madrid yakınlarında Avrupa’nın en büyük sağlık lojistiği tesislerinden birinin hizmete açılması ve şirketin İtalya ve Brezilya’daki ağı için sürdürülebilirlik sertifikaları da dahil olmak üzere pek çok konuda şirketin güçlü iş performansını destekleyerek büyümesine ve faaliyetlerinin genişlemesine katkı sağladı.

Felipe Morgulis, “Müşterilerimizin giderek artan ve çeşitlenen ihtiyaçlarını karşılamak için biz de büyümeye devam ediyoruz. Sadece bizim geniş ağımızın ve teknolojimizin sunabileceği uçtan uca bir hizmet sunuyoruz, ancak bununla da yetinmiyoruz. Planlarımız ve gelecekte bizi ve müşterilerimizi nelerin beklediği konusunda gerçekten heyecanlıyım” dedi.

UPS Healthcare Başkanı John Bolla, “Felipe, sağlık hizmetleri lojistiği alanında engin bir tecrübeye sahip ve sektörde saygı duyulan bir isim. Yeni nesil farmasötik ve biyolojik tedavileri sunabilecek bir Pan-Avrupa soğuk zincir ağı kuruyoruz ve Felipe’nin liderliği, bu hedefin gerçekleştirilmesinde kritik öneme sahip olacak” dedi.

UPS’in sağlık hizmetleri lojistik ağı büyüyor. Bu yıl, yarısı Avrupa’da olmak üzere yaklaşık 200.000 m² yeni depo alanı ekleniyor. 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanan bu genişleme ile UPS, 2020’den bu yana özel sağlık tesislerinin kapasitesini iki kattan fazla artırmış olacak.