TurkNet CEO'su Cem Çelebiler, başlattıkları 12 ay boyunca sabit fiyat kampanyasına ilişkin bilgi verdi. Çelebiler, "Kullanıcılarımıza iyi bir hizmet sunmaya çabalıyoruz. TurkNet olarak, müşteri memnuniyetini ve özgürlüğünü her zaman ön planda tutuyoruz. Kullanıcılarımız, bütçelerini zorlamadan ve fiyat değişikliklerinden etkilenmeden yüksek hızlı internetin keyfini çıkarıyorlar. Üstelik herhangi bir taahhüt vermeden diledikleri zaman hizmetlerini iptal ederek kalan tutarlarını geri alabiliyorlar" dedi.

Çelebiler, "Abonelerimize en iyi hizmeti sunmayı her zaman önceliğimiz olarak gördük. Sabit fiyat garantisi ile kullanıcılarımızı artan enflasyona karşı koruyarak, 12 ay sabit fiyat fırsatı ile yüksek hızlı internetin kapılarını daha avantajlı bir fiyatla açıyoruz. Bu yenilik ile insanı odağa alan, özgürlükçü ilkelerimize de sadık kalmaya devam ediyoruz. Dijital dünyanın avantajlarından ve yüksek hızda kaliteli internet deneyiminden herkesin yararlanmasına katkı sağlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Cem Çelebiler açıklamasında ayrıca ekonomik koşulların değişkenliği ve artan enflasyon gibi faktörlerle birlikte taahhüt altındaki internet paketlerinin fiyat garantisi gibi algılandığını söyledi ve ekledi:

“Ekonomik koşulların değişkenliği ve artan enflasyon gibi faktörlerle birlikte taahhüt, fiyat garantisi gibi algılanabiliyor. Halbuki birçok internet kullanıcısı taahhüt altına girdikleri durumda cayma bedeli ödeme durumunda kaldıkları için mevcut hizmetlerini iptal etmekte zorlanıyorlar. Sonuç, ne yazık ki kullanıcıyı istemediği bir hizmeti almaya devam etmeye itiyor. İnternet teknolojileri sürekli olarak gelişiyor. Taahhüt altındaki bir pakete bağlı kaldığınızda, daha sonraki dönemlerde daha iyi hizmet ve daha yüksek hız seçeneklerini sunan başka bir sağlayıcıya veya pakete geçmek zor ya da çok daha yüksek maliyetli olabilir. Bu da kullanıcının daha iyi bir deneyime sahip olma şansını azaltıyor."

TurkNet kullanıcılarının her zaman özgür olduklarını ve kuruldukları ilk günden bu yana kullanıcılarına daima en iyi internet deneyimini yaşatmak için çalıştıklarını söyleyen Çelebiler; “Düşük hızları taahhütle vermek yerine enflasyon etkisini minimum düzeyde tutarak fiyat ve ödeme fırsatları sunuyoruz. Bu sebeple hiçbir taahhüt almadan 12 ay sabit fiyat Avantajını yeni bir uygulama olarak kullanıcılarımıza sunuyoruz. Yeni abonelik başlatacak kullanıcılar, 12 Ay Sabit Fiyat Fırsatı'ndan kolayca faydalanabiliyorlar. Web sitemiz üzerinden veya çağrı merkezi aracılığıyla, yeni bir abonelik başvurusu yaparken, peşin ödeme fırsatına anında katılabiliyorlar. Aboneliği bulunan kullanıcılar, Online İşlemler'e giriş yaparak bu avantajlı kampanyadan hemen yararlanabiliyorlar. TurkNet, internetin özgürleştirici doğasına olan inancını, kullanıcılarına diledikleri zaman iptal özgürlüğü sunarak pekiştiriyor. Kampanyadan yararlanmaya başlayan kullanıcılar, istedikleri zaman aldıkları hizmeti iptal edebiliyor ve kullanmadıkları ayların ödemesini geri alabiliyorlar. Yani bir taahhüt vermiyor, cayma bedelleri ile karşılaşmıyorlar. 12 ay sabit fiyat avantajı ile kullanıcılar aylık 299,90 TL yerine sadece 279,90 TL ödeyerek yüksek hızlı internetin keyfini çıkarıyorlar hem de taahhüt vermeden bir yıl boyunca fiyatlarını sabitleyerek enflasyondan etkilenmiyorlar" ifadelerini kullandı.