İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 85. yıldönümünü özel etkinliklerle anıyor. 10 Kasım, Atatürk'ü özlem, şükran ve minnetle anmanın günü olarak tüm Türkiye'de ve İstanbul'da büyük bir duyguyla karşılanacak.

Kent Lokantaları'nda Atatürk'ün Sevdiği Yemekler Sunulacak

10 Kasım'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Lokantaları, Atatürk'ün en sevdiği yemekleri sunacak. Bu etkinlik, Atatürk'ün temiz gıdaya ve uygun fiyatla erişime verdiği önemi vurguluyor.

Sokak Sanatçıları Atatürk'ün Sevdiği Şarkıları Söyleyecek

İstanbul'un çeşitli noktalarında bulunan Şehir Hatları iskeleleri ve Metro İstanbul istasyonlarında sokak sanatçıları, Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirerek bu özel günde insanlara Atatürk'ü hatırlatacaklar. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atatürk Müzesi'nde de Atatürk'ün sevdiği şarkılar ve türküler 10 Kasım saat 09.05'te dinletilecek.

Atatürk Kitapları İndirimli Olacak

10-16 Kasım tarihleri arasında İstanbul Kitapçıları, Atatürk kitaplarıyla süslenecek ve bu kitaplar indirimli olarak sunulacak.

Özel Fiyatla Atatürk Çiçeği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi Ağaç AŞ, çok sevilen Atatürk Çiçeği'ni 10-16 Kasım Atatürk Haftası'nda özel fiyatla İstanbullulara sunacak.

Nil İpek İstanbullularla Buluşuyor

9 Kasım Perşembe günü saat 19.00'da Kabataş'tan hareket edecek olan Paşabahçe Vapuru'nda Nil İpek İstanbullularla buluşarak Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirecek. Nil İpek'in dinletisine katılmak isteyen İstanbullular, İstanbulSenin uygulaması üzerinden kayıt yapabilirler.

CRR’de Ata’ya Şükran Konseri ve Diğer Etkinlikler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı da Cemal Reşit Rey (CRR) ve diğer kültür merkezlerinde Mustafa Kemal Atatürk'ü anma etkinlikleri düzenliyor. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bu ücretsiz etkinlikler şunlar:

Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu: "Her 10 Kasım" Oratoryosu - Ata'ya Şükran Konseri / 8 Kasım Çarşamba 20.00.

CRR: Girişte Solda "Atatürk ve Müzik" - Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Gülper Refiğ / 8 Kasım Çarşamba 18.00.

Beyoğlu Sineması: "Veda" filmi gösterimi. 10 Kasım Cuma – 17.00 ve 20.00 seansları.

Kartal İBB Bülent Ecevit Kültür Merkezi: Ata'yı Anma Konseri – Aykut Yılmaz / 10 Kasım Cuma 20.00.

Bakırköy İBB Cem Karaca Kültür Merkezi: Ata'yı Anma Konseri – Şef Fuat Özdener ve Orkestrası / 10 Kasım Cuma 20.00.

İBB Yenibosna Dr. Enver Ören Kültür Merkezi: Ata'yı Anma Konseri – Tarkan Öngen / 10 Kasım Cuma 20.00.

Sultangazi İBB Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi: Ata'yı Anma Konseri – Remzi Uzgidim ile Atatürk'ün Sevdiği Türküler / 10 Kasım Cuma 20.00.

Atatürk'ü ölüm yıldönümünde anmak, Türkiye'nin dününe ve bugününe olan bağlılığını gösteren bir gelenektir ve İstanbul'da düzenlenen bu etkinlikler, bu değerli lideri ve Cumhuriyet'i anmak isteyen herkesi bir araya getirmeyi amaçlıyor.

#HatırlaKalbim #Atatürk #İstanbulBüyükşehirBelediyesi