Türk Hava Yolları (THY), İstanbul'dan ABD'nin Detroit şehrine düzenlediği direkt seferlerle ABD'deki uçuş ağını genişletti. THY Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada, şirketin dünya genelinde en fazla ülkeye uçuş gerçekleştiren havayolu olduğu vurgulanarak, Detroit'in uçuş ağına eklenmesiyle birlikte ABD'de 13. uçuş noktasına ulaşıldığı bildirildi.

Boeing 787-9 tipi uçaklarla gerçekleştirilecek olan seferler, haftada üç gün olmak üzere Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri İstanbul Havalimanı ile Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı arasında gerçekleştirilecek. 25 Aralık itibarıyla ise İstanbul-Detroit seferlerinin haftada dört gün olarak icra edileceği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Detroit'e yapılan ilk uçuşun geleneksel su takı ile karşılandığı ve Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı'nda THY yöneticileri ve yerel yetkililerin katılımıyla özel bir etkinlik düzenlendiği ifade edildi.

THY'nin Detroit uçuşlarıyla birlikte şirketin toplam uçuş ağının 345 destinasyona ulaştığı ve ABD'deki destinasyon sayısını 13'e çıkardığı belirtildi.