İstanbul'da etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle Pegasus Hava Yolları, bugün 44, yarın ise 38 olmak üzere toplam 82 seferini iptal etti.

Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komiteleri (MADKOM) kararıyla alınan bilgiye göre, Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı sefer sayısının azaltılması kararı alındı. Bu karar doğrultusunda, iç ve dış hatlarda bugün 44, yarın ise 38 olmak üzere toplam 82 seferin iptal edildiği belirtildi.

Pegasus Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle sefer iptallerinin Sabiha Gökçen Havalimanı'nı etkilediği vurgulandı. Yolcuların bu duruma karşı bilgilendirilmesi amacıyla ücretsiz bilet değişikliği veya iptali işlemlerinin Pegasus mobil uygulaması ve internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebileceği ifade edildi.

Hava durumundaki gelişmelere bağlı olarak iptal olan sefer sayılarının artabileceği uyarısı da yapılan açıklamada, yolcuların uçuş öncesinde Pegasus Hava Yolları'nın internet sitesindeki duyuruları kontrol etmeleri ve mobil uygulamadaki bildirimleri açık konuma getirmeleri tavsiye edildi.

Pegasus Hava Yolları, müşterilerini olası güncellemeler konusunda bilgilendirmeye devam ederken, hava durumundaki iyileşmeye bağlı olarak iptal edilen seferlerin normale dönmesi beklenmektedir.