Yusuf ZENGİN

Türkiye'nin önde gelen sigorta şirketlerinden Anadolu Sigorta, bu yıl yedincisini düzenleyeceği Hackathon etkinliği için başvuruların devam ettiğini duyurdu. Geleceğin sigortacılık sektörünün liderlerini buluşturan etkinlik, yazılımcılar, tasarımcılar ve geliştiriciler için inovatif projelerini sunma ve ödül kazanma fırsatı sunuyor.

Anadolu Sigorta'nın sektördeki lider konumunu pekiştirmek amacıyla düzenlediği yedinci Hackathon etkinliği için başvurular hızla devam ediyor. 26 Kasım tarihine kadar sürecek olan başvuru süreci, sigortacılık sektöründe kendine yer edinmek isteyen yazılımcı, tasarımcı ve geliştiriciler için bir kapı aralıyor. Etkinlikte yer almak isteyen katılımcılar bireysel olarak ya da en fazla dört kişilik ekipler halinde yarışma şansına sahipler. Ayrıca, en yenilikçi fikirleri geliştiren katılımcılar büyük ödüllerin sahibi olma imkanına kavuşacaklar.

Hackathon etkinliği, 1-17 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek. Katılımcı takımlar, sigortacılık alanındaki değişen müşteri beklentilerine uygun olarak inovatif programlar geliştirmek için bir araya gelecekler. Etkinlik süresince, takımlar mentorları ile görüşerek fikirlerini geliştirme fırsatı elde edecekler.

Etkinliğin finali ise 22 Aralık'ta Anadolu Sigorta ofisinde jüri karşısında gerçekleşecek. Final sunumlarının ardından düzenlenecek törenle, katılımcılar ödüllerine kavuşacaklar.

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gören, gelenekselleşen Hackathon etkinliğinin şirketin sektörü geleceğe taşıdığını belirtti. Gören, "Şirketimiz sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetleri ile her zaman sektörüne liderlik etti. Bugün de dijitalleşme alanındaki yatırımlarımız ve gençlerle bir araya geldiğimiz Hackathon etkinliklerimiz sayesinde, geleceğe yatırım yaparken değişen müşteri beklentilerine uygun çözümler yaratmaya devam ediyoruz. Anadolu Sigorta'nın bu etkinliğinde mücadele etme cesareti gösteren tüm adaylara teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.