İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgin, Muscat'ta İnovasyon Panelinde Konuştu

İGA İstanbul Havalimanı CEO Vekili Selahattin Bilgin, Oman'ın başkenti Muscat'ta düzenlenen ACIAPACMID tarafından gerçekleştirilen AirportInnovate etkinliğinde "İnovasyona Hazır Liderler – Gömülü İnovasyon ile Kurumsal Kültür Nasıl Geliştirilir" konulu panele konuşmacı olarak katıldı.

Panele katılan Bilgin, İGA İstanbul Havalimanı'nın girişimcilik programı olan iGA HUB aracılığıyla akıllı havalimanları ve sürdürülebilirlik alanlarında yürütülen inovasyon odaklı projeler hakkında bilgi verdi. Ayrıca, uluslararası işbirliği konusundaki Plug & Play işbirliği ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bilgin, İstanbul Havalimanı'nda kurum içi girişimciliği teşvik etmenin, sürdürülebilir kalkınmayı desteklemenin ve yeni fikirleri hayata geçirmenin önemli faydalarını vurguladı.

Bilgen ayrıca, havalimanındaki en son teknolojik gelişmelerin takip edildiğini ve çalışanlar arasında sürekli öğrenme zihniyetinin teşvik edildiğini belirtti. İGA İstanbul Havalimanı, yenilikçi bir kurum kültürünü geliştirmeye odaklanarak teknolojiyi sürdürülebilir kılma yolundaki çabalarını sürdürüyor.