İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesine fırtına ve selin neden olduğu hasara yardım etmek amacıyla harekete geçiyor. İlk aşamada, 39 personel ve 19 araç bölgeye gönderildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ilçenin ana kollektör kanalizasyon hattı ve yağmur suyu deşarj hatlarındaki tıkanıklıklara müdahale edecek ve yağmur suyu ile oluşan heyelanlar ve ardından ortaya çıkan hafriyatın tahliyesine destek sağlayacak.

Ayrıca, 2,5 km'lik sahil şeridinde meydana gelen büyük hasarı onarmak amacıyla İBB Acil Durum ve Afet Müdahale Planında görevli birimlerden oluşturulan ekipler, kanal açma, moloz kaldırma, temizlik ve iyileştirme çalışmalarına koordineli bir şekilde katılacaklar. Bugün itibariyle İSKİ, Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, İSTAÇ ve AKOM Müdürlüğünden toplamda 39 personel, 19 araç ve iş makinesi bölgeye hareket etti.

Ayrıca, önümüzdeki günlerde Etüt ve Projeler, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar ile Deniz Hizmetleri birimlerinden teknik ekiplerin de Karadeniz Ereğli'ye giderek yardım çalışmalarına destek vereceği belirtiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bu acil durum ekipleri, bölgedeki hasarın onarılmasında ve toplumun ihtiyaçlarının karşılanmasında aktif rol oynayacak.