Herkes İçin Havacılık Derneği, Türk Sivil Havacılığı'nın en büyük sivil toplum kuruluşu olarak öne çıkıyor. 3500'den fazla üyesi ve 7 temsilciliği bulunan dernek, 150'den fazla çalışanı, kendi eğitmen kadrosu, akademisyen destekleri ve sektörel iş birlikleri ile yılda 180'den fazla etkinlik ve proje düzenleyerek 300.000'den fazla insanla etkileşimde bulunuyor.

Dernek, 25 Kasım 2023 tarihinde İstanbul Beykent Üniversitesi'nde gerçekleştirilen BLUESKY AWARDS adlı uluslararası havacılık ödül töreninde, halk ve jüri oylamaları sonucunda "Yılın Havacılık Topluluğu" ödülüne layık görüldü. Bu ödül, geçtiğimiz yıllarda alınan diğer prestijli ödüllerle birlikte Herkes İçin Havacılık Derneği'nin başarılarına bir yenisi olarak eklendi.

Dernek Genel Başkanı Osman Ülkebaş, ödülü kabul ederek yaptığı konuşmada, 2015 yılından bu yana sürdürdükleri çalışmaların meyvesi olarak Sivil Havacılıktaki en büyük ve en aktif dernek olduklarını belirtti. Yılda 180'den fazla faaliyet gerçekleştirerek 300.000'den fazla insanla etkileşim kurduklarını vurgulayan Ülkebaş, Herkes İçin Havacılık'ın sadece bir dernek değil, aynı zamanda bir marka olduğunu ve uluslararası alanda da kendilerini göstereceklerini ifade etti.

Ülkebaş, ekibini sahneye davet ederek onlara teşekkür etti ve havacılığın diğer sektörlere nazaran farklı bir tutku olduğunu vurguladı. Dernek, Türkiye'nin 7 ilinde 150'den fazla gönüllü çalışan, eğitmen ve üyeleriyle uluslararası alanda adından söz ettireceklerini belirtti.