Pegasus Hava Yolları, dijital dönüşüm yolculuğunda önemli bir adım atarak Silikon Vadisi'nde faaliyet gösterecek bir Teknoloji İnovasyon Merkezi kurma kararı aldı. 2018 yılında başlattığı dijitalleşme sürecini sürdürmeyi hedefleyen şirket, bu merkez aracılığıyla dünyadaki teknoloji trendlerini yakından takip ederek küresel rekabet avantajını artırmayı amaçlıyor.

Pegasus Hava Yolları CEO’su Güliz Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Teknoloji yatırımlarımız, bizi farklılaştıran en önemli özelliklerimizden biri. Şimdi de, bu dijitalleşme sürecinin sürdürülebilir gelişimini devam ettirmek amacıyla, heyecan verici yeni bir adım atmaya hazırlanıyoruz" dedi. Öztürk, Silikon Vadisi'nde kurulacak merkezin, teknoloji alanındaki gelişmeleri takip ederek sürekli iyileştirmeyi hedefleyen bir vizyonu destekleyeceğini vurguladı.

Pegasus'un Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Barış Fındık ise şunları söyledi: "Pegasus olarak, dünyada teknolojiyi en etkin kullanan hava yollarından biri olmaya kararlıyız. Silikon Vadisi'ndeki en son teknolojik gelişmeleri takip ederek sadece yerel değil, aynı zamanda küresel bir çerçevede de etkin olma hedefimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz. İşimize direkt katkı sağlayacağına inandığımız yapay zeka, mobil kabiliyetler, self-servis ve diğer ileri teknolojilere odaklanacağız."

Pegasus Hava Yolları, misafirlerine en iyi dijital deneyimi sunma ve havacılık alanında en verimli operasyon yönetimini gerçekleştirme hedefi doğrultusunda Silikon Vadisi'nde kurulacak Teknoloji İnovasyon Merkezi ile küresel arenada teknoloji liderliğini pekiştirmeyi amaçlıyor.