Kompresör, Vakum ve Basınçlı Gaz Ekipmanları Derneği (KOMSAD), sektöre önemli katkılarda bulunan başarılı gazetecileri ödüllendirdi. Ankara Hilton İn Garden Otel'de düzenlenen genel kurul öncesinde, derneğin kurucu başkanı Murat Alişiroğlu, başkanlık görevini Yakup Tüfekçi’ye devretti.

Gala gecesinde, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Mustafa Balbay ve Merve Kılıç, Önce Vatan Gazetesi Yazarı Ferhat Yıldırım, TGRT Yapımcısı Müjgan Recai, Sözcü Gazetesi TBMM Şefi Veli Toprak, Tivi 6 Televizyonu Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Küçükyılmaz ve Wooman Gool Program Yapımcısı Bedri Akkerman gibi önemli isimler ödüllerini aldı. Ayrıca, gala gecesinde Tuğçe Fidan ve orkestrası unutulmaz bir konser sergiledi.

Gazeteci-Yazar Ferhat Yıldırım, KOMSAD Derneği'nin Kurucu Genel Başkanı Murat Alişiroğlu’nun gazeteci kimliği ile derneğe olumlu katkılarına vurgu yaparak, "Gazeteciler her zaman iyi işlere veya her zaman kötü işlere imza atmazlar. Bu sebeple iki gazeteciyi mukayese etmek istiyorum" dedi.

Yıldırım, konuşmasında Mahatma Gandi'nin gazeteci ve hukukçu kimliğiyle öne çıkarak, Gandi'nin tarafsızlık ilkesini ön planda tuttuğunu ve Satyagraha felsefesi ile şiddetsiz direnişin sembolü olduğunu belirtti. Ayrıca, Theodor Herzl’in Siyonizm'i üzerinden savaş ve gözyaşına dikkat çekerek, gazetecilerin dünyaya bıraktığı mirasın barış ya da savaş olabileceğini örneklerle açıkladı.