Çırağan Sarayı'nda Hülya Albayrak-MirzAda Haute Couture Defilesi Büyük Beğeni Topladı

İstanbul'un tarih kokan mekanlarından biri olan Çırağan Sarayı, dün akşam genç tasarımcı Hülya Albayrak'ın önderliğinde gerçekleşen muhteşem bir moda şölenine ev sahipliği yaptı. Albayrak'ın tamamı el işçiliğiyle hazırlanan yeni koleksiyonu, izleyicilerden tam not aldı.

Başarılı tasarımcı Hülya Albayrak, MirzAda Haute Couture markasıyla öne çıkıyor ve dün akşamki defilesinde Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir koleksiyon sunarak moda dünyasında adından söz ettirdi. El işçiliğiyle özenle hazırlanan tasarımlar, güçlü ve ayakları yere basan kadın figüründen ilham alıyor.

Defilenin koreografisi ünlü isim Asil Çağıl'a emanet edilmişti. Podyumda Zeliha Çal, Açelya Kartal, Gamze Balım, Seviye İkbal Tulgar, Deniz Eser, Melissa Aslan, Tuğçe Tekin, Aybike Hindistan, Derya Ekşioğlu, Ummy Barre, Merve Karslı, Oğulşat Gagşalova, Beste Tuğçe Viran, Maria Smyrnova, Mahsa Seyfi, Nazlıcan Erden, Pınar Güve, Su Kaya, Elif Tokgöz, Aylin Şakacı gibi başarılı mankenler yer aldı.

Defilenin finalinde ise Cumhuriyet'in 100. yılına özel bir koreografiyle çıkan mankenler, izleyenlerden büyük alkış aldı. Ünlü manken Zeliha Çal, Hülya Albayrak'ın kızı Ada ve oğlu Mirza ile birlikte podyuma çıkarak duygusal bir an yaşadı. Çal, "Cumhuriyet’in 100. Yılında böyle anlamlı bir defile ve organizasyonda bulunmaktan gurur duydum" dedi.

Hülya Albayrak, defileye hazırlık sürecinin tam 4 ay sürdüğünü belirtti. MirzAda Haute Couture, MirzAda Nevesta, MirzAda Boutique Official markalarının kurucusu olan Albayrak, çocuklarının isimlerini markasına vererek kişisel bir dokunuş katmış. Aynı zamanda Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Kadın Kolları Başkanı olan Albayrak, tasarımlarında etnik yöresel çizgilere de önem veriyor. Geniş ürün yelpazesiyle 5 ülkeye ihracat yapan Albayrak, sanata ve spora verdiği destekle de dikkat çekiyor.