Anadolu Sigorta BakırköCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul Adayını Açıkladı: Murat Kurum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 11'i büyükşehir olmak üzere toplam 26 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Erdoğan, İstanbul'un önemine vurgu yaparak, ''Fatih'in emaneti olan güzel İstanbul'umuzu muradına kavuşturacak, büyükşehir belediyesini yeniden ve sadece İstanbul halkına hizmet eder hale getireceğiz.'' ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayının Murat Kurum olduğunu duyurdu.

Anadolu Sigorta Bakırköy

Murat Kurum Kimdir?

Murat Kurum, 7 Mayıs 1976 tarihinde Ankara'nın Çankaya ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokul eğitimini Ankara'da tamamlayan Kurum, 1999 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

Yüksek lisansını Okan Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde Kentsel Dönüşüm üzerine yapan Kurum, 1999 ile 2005 yılları arasında çeşitli özel kuruluşlarda çalıştı.

Anadolu Sigorta Bakırköy

2005 yılında TOKİ Uygulama Daire Başkanlığı'nda uzman olarak göreve başlayan Kurum, çeşitli görevlerde bulundu ve 2018 yılında AK Parti'nin İstanbul Milletvekili olarak seçildi.

2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk kabinesinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atan Kurum, 2018-2023 yılları arasında bu görevi sürdürdü. Aynı zamanda TBMM Çevre Komisyonu Başkanlığı görevini üstlenen Kurum, evli ve üç çocuk babasıdır.

Anadolu Sigorta Bakırköy