Türkiye-Avrupa hattında entegre lojistik hizmetleri sunan Northern Global Logistics (NGL), sektörün deneyimli isimlerinden Adil Emre Özgey'i Genel Müdür olarak atadı.

Türkiye ile Avrupa ülkeleri arasında taşımacılık hizmetleri veren NGL, yeni Genel Müdürü Adil Emre Özgey ile güçleniyor. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden lisans eğitimini tamamlayan Özgey, uluslararası taşımacılık sektöründeki kariyerine 2003 yılında Operasyon Uzmanı olarak adım attı.

Balnak Lojistik’te Satış Uzmanı, Satış Süpervizörü ve Uluslararası Kara Yolu Operasyon Müdürü gibi çeşitli görevlerde bulunan Özgey, daha sonra DSV Lojistik’te İş Geliştirme Müdürü, Ekol Lojistik’te Bölge Satış Müdürü ve Kuehne + Nagel’de Kara Yolu Operasyon Müdürü olarak görev yaptı.

Sektördeki deneyimli isimler arasında yer alan Özgey, son olarak Pace Logistics’in Genel Müdürü olarak görev almıştı. NGL'deki yeni görevi ile birlikte, Türkiye ile Avrupa arasındaki lojistik faaliyetlerdeki uzmanlığını daha da güçlendirmeyi hedefliyor.