Generali Sigorta, 150 yıllık köklü geçmişiyle Türkiye'nin en büyük sigorta şirketleri arasında yer alıyor. Şirketin yeni CTO'su olarak Cenk Yalçın atanmıştır. Türkiye sigorta sektöründe 19 yıllık deneyime sahip olan Yalçın, 4 yıldan fazla bir süredir Generali Sigorta'da Aktüeryal Fiyatlandırma ve Tarife Yönetimi Kıdemli Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Ankara'da 1979 yılında doğan Yalçın, Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olup, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Endüstri Mühendisliği üzerine yüksek lisans derecesine sahip olan Yalçın, Hazine Sicili’ne kayıtlı bir aktüerdir ve aynı zamanda Aktüerler Derneği Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Yeni CTO, önümüzdeki dönemde Generali Sigorta'nın teknik süreçlerinden sorumlu olacak. Yalçın, şirketin teknolojik altyapılarını daha da güçlendirmeyi hedefleyerek, “Generali Sigorta olarak 2024 yılında da şimdiye kadar olduğu gibi müşterilere en yüksek kalitede hizmet verme ve yüksek teknik performans ile çalışma ve büyüme arzusundayız” şeklinde açıklamada bulunmuştur.