Yorglass, 50. Yılını Kutlamaya CFO Ataması İle Hazırlanıyor: Erkut Tekinkaya Yeni CFO Oldu

Cam endüstrisinin öncü markalarından Yorglass, 50. yılını büyük bir atama ile taçlandırıyor. Finans departmanındaki önemli değişiklikle birlikte Yorglass'ın yeni CFO'su olarak deneyimli iş insanı Erkut Tekinkaya atanmıştır. Bu atama, şirketin büyüme ve başarı hedeflerine katkı sağlama amacını taşıyor.

Yorglass'ın finans departmanında gerçekleşen kritik atama ile ilgili açıklama yapan Erkut Tekinkaya, 34 yıllık sektör deneyimiyle Yorglass'a katıldığını belirtti. Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Tekinkaya, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme dalında MBA ve Koç Üniversitesi İşletme dalında Executive MBA yüksek lisans derecelerine sahip.

Kariyerine 1990 yılında Tayan Tekstil'de İhracat Uzmanı olarak başlayan Erkut Tekinkaya, Betek A.Ş, Ramko İnşaat A.Ş., Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş., Zer A.Ş ve KoçSistem gibi önemli şirketlerde çeşitli pozisyonlarda görev almıştır. 2017-2023 döneminde Koç Topluluğu'nun şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı ve üyesi olarak üst düzey yöneticilik yapan Tekinkaya, Şubat 2024 itibariyle Yorglass'ta CFO olarak görev alacak.

Yorglass, 1974 yılında kurulmuş olup, endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarında sektöre liderlik etmektedir. Yorglass, global bir marka olma vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmekte olup, ulusal ve uluslararası pazarlara zengin ürün portföyü ile hizmet vermektedir.

Erkut Tekinkaya'nın CFO olarak atanmasıyla birlikte, Yorglass'ın finansal stratejilerinin güçlendirilmesi ve şirketin büyüme hedeflerine ulaşmasına yönelik önemli adımların atılması beklenmektedir.