Çorlu Belediyesi, kent yaşamının getirdiği yoğunluktan uzaklaşmak isteyen vatandaşlar için sunduğu "Hobi Bahçeleri" için ek talep kayıtlarına başlıyor. 2020 yılında hizmete sunulan bu bahçeler, şehir stresinden uzaklaşmak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

Hobi Bahçeleri için ek talep kayıtları, 07-16 Şubat 2024 tarihleri arasında alınacak. Daha önce yapılan başvurularda evraklarını zamanında teslim etmeyen vatandaşların olması nedeniyle boş kalan bahçeler için yeni talepler alınacak.

Çorlu Belediye Meclisi tarafından 04.03.2020 tarihinde kabul edilen Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliği'ne göre, başvurular alındıktan sonra Encümen huzurunda kura çekimi yapılacak. Bu çekimin sonucunda, 15 Mart – 15 Aralık 2024 tarihlerini kapsayan süre içinde bahçe kullanım hakkı kazanan vatandaşlar belirlenecek ve kendilerine bilgilendirme yapılacak.

Başvuru yapmak isteyen Çorlu sakinleri, Çorlu Belediyesi internet sitesinden başvuru formlarına ulaşabilirler. Hobi Bahçeleri kullanım şartları ve diğer detaylar, Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliği'nde belirtilmiştir. Ayrıca detaylı bilgi almak için 0 (282) 684 75 44 numaralı telefondan da yetkililere ulaşabilirler.

Hobi Bahçeleri İşletme Yönetmeliği'ne erişmek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.