Vodafone Grubu, çevre konusundaki şeffaf yaklaşımı ve iklim değişikliğiyle mücadelede sergilediği yüksek performansıyla global çevre kuruluşu CDP'nin prestijli A listesine seçildi. Türkiye'de de Çevresel, Sosyal, Yönetişim alanında öncü bir rol üstlenen Vodafone, emisyon azaltımı ve yenilenebilir enerji yatırımlarıyla dikkat çekiyor.

Vodafone Grubu, iklim değişikliğiyle mücadelede sergilediği yüksek performans ve kurumsal şeffaflık sayesinde, kâr amacı gütmeyen global çevre kuruluşu CDP'nin her yıl en başarılı şirketleri sıraladığı A listesine girmeyi başardı. CDP'nin 2023 iklim değişikliği anketi için verilerini paylaşan Vodafone, emisyon azaltımı, iklim risklerinin azaltılması ve düşük karbon ekonomisinin geliştirilmesi konularında yaptığı çalışmalarla bu listede yer almaya hak kazandı.

Vodafone Grubu'nun CDP A listesinde yer almasını değerlendiren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, şunları belirtti: "Vodafone'un bir kez daha CDP A listesine dahil edilmesi, Grubumuzun iklim değişikliğiyle mücadelede ne kadar etkili bir strateji izlediğinin ve bu konuda başarıyla devam ettirdiği şeffaf yaklaşımın bir göstergesi. Şirketler, iklim ve doğaya yönelik dönüştürücü eylemlerin hayata geçmesinde kritik bir role sahip. Doğanın korunduğu, net sıfır emisyonun olduğu bir gelecek için şirketler olarak neler yaptığımızı paylaşmamız önem taşıyor."

Vodafone'un Türkiye'deki çalışmalarının da listede yer almasında etkili olduğunu vurgulayan Hasan Süel, şöyle devam etti: "Vodafone olarak, Türkiye’de faaliyete başladığımız ilk günden bu yana dijital teknolojilerin gücünü kullanarak dünya ve içinde yaşadığımız toplum için daha iyi bir gelecek inşa etmek amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. ÇSY konseptini işimizin ayrılmaz bir parçası olarak görüyor ve başarıyla uyguluyoruz. Özellikle net sıfır emisyon hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz."

Vodafone Türkiye, çevre dostu uygulamalarına hız kesmeden devam ediyor. Şirketin enerji tüketimini düşürme ve yenilenebilir enerji yatırımları gibi çevre odaklı çalışmaları, geleceğe yönelik sürdürülebilir bir planın parçası olarak değerlendiriliyor.