Dünyanın önde gelen finans kurumlarından biri olan Societe Generale, Türkiye'nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Turkcell'e bağlı Superonline ile 50 milyon Euro tutarında kredi anlaşması imzaladı.

Turkcell, Societe Generale ile imzalanan bu kredi anlaşmasıyla, Türkiye'deki telekomünikasyon ve teknoloji sektörünün gelişimine olan bağlılığını bir kez daha gösteriyor. Turkcell'in garantörlüğünde Superonline tarafından alınan kredi, 4 yıl vadeli olup, şirketin yapacağı yatırımların finansmanında kullanılacak.

Turkcell Finans'tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kamil Kalyon, anlaşmanın önemine değinerek şunları söyledi: "Türkiye’nin lider teknoloji şirketi olarak ülkemize ve şirketimize olan güven, dünyanın önde gelen finans kurumlarından biri olan Societe Generale ile yaptığımız kredi anlaşması ile bir kez daha kanıtlandı. Turkcell iştiraki Superonline’ın 4 yıl vade ile aldığı 50 milyon euro tutarındaki kredi Superonline’ın yapacağı yatırımların finansmanı için güçlü bir kaynak olacak."

Societe Generale Ülke Müdürü Batu Çetin ise anlaşmanın önemine vurgu yaparak şunları belirtti: “Turkcell’in altyapısını Türkiye'nin her köşesine yayarak İpek Yolu'nu Fiber Yolu'na dönüştürme vizyonu çerçevesinde Türkiye’nin gelişmiş bir ağ ve teknoloji altyapısı kurma yolculuğunun bir parçası olmak çok heyecan verici."

Bu anlaşma, Turkcell ve Societe Generale arasındaki uzun süredir devam eden ilişkinin bir göstergesi olarak da dikkat çekiyor. Türkiye'nin telekomünikasyon ve teknoloji sektöründeki ilerleyişine destek olacak bu kredi anlaşması, sektördeki gelişimin devamını sağlamak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.