Cemevi Temel Atma Töreni'ne katıldı. Kurum, “Bu yönetim anlayışının en önemli unsuru da hiç şüphesiz adalettir. Hizmette ötekileştirme, imtiyaz olmaz, hizmette ancak ve ancak adalet olur. Görevi devraldığımızda, bu şehirde, adaletle yönetileceğimizden hiçbir şüphenin olmasın. Her şeyin yerli yerine koyacağımızdan, herkesin parasından, İstanbul'un parasının İstanbul'a teslimimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum, Bahçelievler Belediyesi tarafından yaptırılan cemevinin temel atma törenine katıldı. Törende Kurum'a Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır'da topluluk yaptı. Kurum, “Bugün burada Bahçelievler'de cemevimizin temel atma programı siz değerli ebeveynlerimizle bir aradayız. Burada bulunmaktan dolayı büyük bir yaşam değişimi. Cemevimiz İnşallah Bahçelievler Belediye Başkanımızın gayretiyle başlayacak, İstanbul'un muradinin gayretiyle tamamlanacak. Gelecek nesillerimize hayırlı olsun" dedi.

“YÖNETİM ANLAYIŞININ EN ÖNEMLİ UNSURU DA HİÇ ŞÜPHESİZ ADALETTİR"

Kurum, “İstanbul bütün Anadolu'yu ve Trakya'yı kucaklayan, yaşatan ve onlarca yıllık kapısı olan bir şehrimizdir. İstanbul, Kafkasya'dan Balkanlar'a kadar gönül coğrafyamızdan göç etmiş kardeşlerimize yurt olmuş bir şehrimizdir. Bu şehirde hepimiz hemşeriyiz, hepimiz bu şehre aitiz. Cem olmayı, birlik olmayı, beraber olmayı amaçlayan bu gönül dünyasının temellerini atarken, 31 Mart'ta Allah nasip eder ve İstanbullu hemşerilerimiz de bizi layık görürlerse, onun İstanbullu kardeşinin, onun İstanbullu hemşerimin başkanı olacak. Adıyla kalmayacağım. Onun evin kardeşi, evlenecek. Farklılıklarımızı zenginlik olarak içerir. Biz, Fatih Sultan Mehmet'ten sadece o emeklerle bir coğrafyayı ondan teslim almadık. Aynı zamanda bir ruh, bir felsefe, bir yönetim anlayışını da miras aldık. Bu yönetim anlayışının en önemli unsuru da hiç şüphesiz adalettir. Hizmette ötekileştirme, imtiyaz olmaz, hizmette ancak ve ancak adalet olur. Görevi devraldığımızda, bu şehirde, adaletle yönetileceğimizden hiçbir şüphenin olmasın. Her şeyin yerli yerine koyacağımızdan, herkesin parasından, İstanbul'un parasının İstanbul'a tesliminden herhangi bir şüphesi olmasın" diye konuştu.

“İSTANBUL'U ÖZÜNE DÖNDÜRMEK İSTİYORUZ"

Kurum, “Biz gönülden yapmaya geliyoruz. Bu şehrin onun ilçesine, onun mahallesine, onun mahallesine, adaletle hizmet götüreceğiz. Bizler, tüm İstanbul'a olduğu gibi Bahçelievler'in de her sokağına onu mahallesine kavuşturmak için gece gündüz duruşumuzla çalıştık. Hep birlikte, birliğimizin gücüyle ve Allah'ın izniyle İstanbul'u özüne döndürmek istiyoruz. Biz bir geniş aralıkta ilerlemek çok daha kolay olacak. Biz birliğimizle büyüdükçe veya büyükçe karşılaştığımız sıkıntılarımız küçülecek. Hünkâr Hacı Bektaş-ı Veli'nin dediği gibi hep beraber bir olacağız, geleceğiz, diri olacağız. Birliğimizi, beraberliğimizi, beraberliğimizi bozmaya yeltenenlere asla izin vermeyeceğiz. Bizi biz yapan değerlerimiz, inançlarımızla kardeşliğimiz, ayrılıkları yaşadık, yaşamaya da devam ediyoruz. İstanbul'u birlik ve beraberlik içinde hep birlikte yöneteceğiz. Bu anlamda biz sizin kardeşiniz olacak. Siz de bizim yol arkadaşımız, dava arkadaşımız, İstanbul'u güçlendirecek, İstanbul'a bu hizmetleri devam edecek mesai arkadaşımız olacağız. Hepimizin hayatta kalmasını" kullanır.

"HALKA HİZMETİ HAKK'A HİZMET OLARAK GÖRDÜK"

Kurum, “Ne diyor Hz. Ali Efendimiz; 'Halk iki sınıftır. ilk dinde senin kardeşindir. İkincisi de yaratılışta senin kardeşindir. Hepsine adaletli ol, adil davran. Ne olursa olsun adaleti elden bırakma' Buradan hareketle çıkana kadar hep haktan, halktan yana olduk. Halka hizmet Hakk'a hizmet olarak gördük. Bundan sonra da böyle olacaktır. Allah birliğimiz, beraberliğimizi bozmasın" dedi.

"PARTİ VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ OLARAK HİÇBİR IRKI AYIRMIYORUZ"

Törende emeklilere Şubat ayında 12 bin lira sosyal yardım desteğinde bulunulacağının müjdesini veren Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ise, “'Allah için sev kulunu derdi Hacı Bektaş Veli. İşte bu yüzden sürekli olarak uzatılan eli. Güzel bak ki gör onun değerinin değeri. İnsana değer veren değeri sonsuza kadar bulur. Susuz kalmış gönüllere bir devadır sözleri. Pirimiz, önderimiz Hacı Bektaş Veli. Dostluk ve gönüllerin sultanı Hacı Bektaş Veli' diyorum. Parti ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak hiçbir ırkı ayırmıyoruz. Ben AK Parti Belediye Başkanıyım. Ama AK Partili arkadaşımla diğer partili arkadaşımı ayırmıyorum. Çünkü biz geçmişteki durumuyuz. Anadolu'ya geldiğimizden beri ayrılmamışız. Burada cemevimizin temel atma törenlerini yaparlar. Geçici bir cemevi yapıyoruz. Aslında konteynırmış. Ama konteynır olacağı için yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik alana cemevi şemaları şeklinde" şeklinde konuştu.