Bergama'da yatırım çekmeye başlayan BASBAŞ, Batı Anadolu Serbest Bölgesi'ni ziyaret eden İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Dilek Gappi tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Gappi, BASBAŞ'ın İzmir ve Türkiye için önemli bir yatırım olduğunu belirterek, eski günlerdeki heyecanı ve hazzı yeniden hissettiğini ifade etti.

Batı Anadolu Serbest Bölgesi'ni ziyaret eden İzmir Gazeteciler Cemiyeti heyeti, BASBAŞ'ın kurucusu ve işletmecisi olan şirketin Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve CEO'su Dr. Faruk Güler'den bilgi aldılar. Güler, bölgenin tam doluluğa ulaştıktan sonra 20 bin kişiye istihdam sağlayacağını ve bu yatırımın bölgedeki gençler için iş imkanları sunacağını vurguladı. Ayrıca, Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin 5G altyapısına sahip ilk serbest bölge olacağını belirtti.

Dr. Güler, serbest bölgeye yabancı yatırımcı çekmek için Türkiye'yi tanıttıklarını ve iş dünyasının realitelerini anlattıklarını ifade etti. Ayrıca, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ve heyetine teşekkür etti.

BASBAŞ Kiralama Müdürü Volkan Gezen ise İzmir Gazeteciler Cemiyeti heyetine bölgede saha turu yaparak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gezen, bölgede bu yıl 4 firmanın üretime başlayacağını ve Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin Türkiye'nin en önemli deniz, kara ve demir yolları bağlantılarının kesiştiği bir noktada kurulduğunu belirtti. Ayrıca, sürdürülebilir ve çevre dostu bir anlayışla hareket ettiklerini ve bölgede 500 kişilik bir mutfak, gıda üretim tesisi, ortak sağlık ve güvenlik birimi binası, yeşil alan ve spor merkezi gibi birçok tesisin bulunacağını aktardı.