Ediz Hun, İstanbul Peyzajı’nda yaptığı başarılı çalışmalarla sektörde öncü konumda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Genel Müdürü Ali Sukas’a başarılarının devamını diledi.


Hun Türkiye’nin en büyük ve en modern saksılı fidanlığı olan Alibeyköy Fidanlığı’nı gezdi. Ziyaret sonrası şirket yönetim kadrosu ve çalışanlarıyla selamlaşarak çalışmalarında başarılar diledi. Fidanlığı gezisin de şaşkınlığını dile getiren Hun Şöyle konuştu’’ Olağan üstü bir tesis İstanbul için mükemmel bir tesis Benim gençliğimde nüfus yoğunluğu olarak Avrupa’da üç tane şehir vardı.

Moskova Paris ve Londra. Şimdi nüfus olarak İstanbul hepsini geçti. Ne mutlu ki böyle tesisler ile hepsi ile boy ölçüşüyor. O kadar çok heycanladım ki sanki İtalya nın herhangi bir sahilinde bir seradayız şu anda. Emeklerin için teşekkür ederim ve başarılarınızın devamını dilerim.’’ Diye konuştu. Ağaç A.Ş. Genel Müdürü Ali Sukas ise Ediz Hun Bey’in ziyaretinden dolayı oldukça memnun olduklarını belirterek bu gibi tesisleri para kazanmaktan çok İstanbul halkına hizmet sunmak için yaptıklarını dile getirdi.


Türkiye’nin ilk Kaktüs Müzesi
Türk sinemasının usta ismi Ediz Hun, Avrupa’da ilk 10 arasına giren kaktüs kolaksiyonunu İstanbul’lularla buluşturmanın heyacanını yaşıyor. Yıllardır Büyükada’da bulunan evinde suya, güneşe ve kökenlerine göre sınıfladırıp biriktirdiği 3 bin 500’ü aşkın kaktüsleri, açılacak müzede buluşturacak. Dört yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ziyaretinde dile getirdiği kaktüsleri sergileme fikri, Çamaşırcıdere Yaşam Vadisi projesiyle hayat buldu.

Belediyenin bu projesi kapsamında Bostancı Sahili’nde yapımına başlanan kaktüs müzesinde sona gelindi. Dizaynını Ediz Hun’un yaptığı müzede 200’den fazla kaktüs sergilenecek. Ediz Hun Kaktüs Müzesi’nin açılışı 14 Mart’ta yapılacak. Sağlığını kaybeden kaktüslerin bakımının yapılacağı atölyenin de bulunacağı müze Türkiye’de ilk olacak.
Cenk TÜRKEZER