Yemeksepeti’nden Avrupa’ya Stratejik Transfer: Hande Yalgın, Delivery Hero Avrupa'da Yeni Göreviyle Köprü Oluşturacak

Yemeksepeti'nin İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Hande Yalgın, Avrupa'da önemli bir rol üstlenmek üzere adım atıyor. Yalgın, Yemeksepeti'ndeki İnsan ve Kültür süreçlerindeki sorumluluğunu sürdürmekle birlikte, Delivery Hero Avrupa'dan sorumlu İK İş Ortağı, İK Sistemleri ve Analitiği Kıdemli Direktörü olarak atandı. Bu atama, Yemeksepeti ve Delivery Hero'nun yetenek yönetimi alanındaki birikimini ve deneyimini birleştirme hedefi taşıyor.

Yemeksepeti'nin öncü markası olarak Türkiye'de hızlı bir şekilde büyüyen şirketin Avrupa'ya yapılan bu önemli transferi duyuruldu. Hande Yalgın, Yemeksepeti'nin İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken, Delivery Hero'nun Avrupa bölgesinde İnsan Kaynakları İş Ortağı, İK Sistemleri ve Analitiği Kıdemli Direktörü olarak atanmıştır.

Bu atamanın arkasındaki strateji, Yemeksepeti ve Avrupa'daki bilgi birikimini ve deneyimini birleştirerek Yetenek Kazanımı, Yetenek Geliştirme, İnsan & Kültür Sistemleri ve Analitiği fonksiyonlarının ölçeğini bölge organizasyonunda değerlendirme ve ülke özelindeki uygulamalara İK İş Ortaklığı altında odak yaratma amacını taşımaktadır. Bu yeni yapı, Delivery Hero Avrupa ve Yemeksepeti ekiplerinin uzmanlık alanlarını geliştirmelerine ve birlikte büyümelerine katkı sağlayacaktır.

Özellikle İnsan & Kültür İş Ortağı (People Partner) ekibinin mevcut tasarımı, Yemeksepeti'nin özgün kurum kültürünü korurken, Avrupa’daki Delivery Hero ekipleri ile uyumlu bir şekilde çalışmasını hedeflemektedir. Her iki organizasyonun da insan kaynakları stratejilerini güçlendirecek ve bölgesel operasyonlar için yenilikçi çözümler üretmelerine olanak tanıyacak olan bu atama, her iki organizasyon arasında güçlü bir iş birliği ve bilgi alışverişi oluşturarak, çalışan memnuniyetini ve iş verimliliğini artırmayı amaçlamaktadır.