Etkinlik, gençlerin ilgi duyduğu sektörlerdeki yenilikleri ve topluma katkılarını daha yakından tanıma fırsatı sunacak. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerini paylaşacakları zirve, 21-22 Mart tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Gençleri sürdürülebilir sosyal sorumluluk konusunda toplumsal etki yaratmaya davet eden zirveye katılmak için son başvuru tarihi 20 Mart!

İklim krizinin etkilerinin artmasıyla birlikte, iş dünyasında insan kaynağı da sürdürülebilirlik odağında büyük bir dönüşümden geçiyor. Merkezine çevreye katkıda bulunma ve dünyayı daha iyi hale getirmeyi alan yeşil yaka iş fırsatlarının tercih edilirliği, özellikle gençler arasında giderek yaygınlaşıyor. Uluslararası Çalışma Örgütü'ne göre, artan çevre bilinci ve sürdürülebilirlik ihtiyacıyla hızla büyüyen yeşil yakalı işlerin 2030'a kadar 24 milyon yeni yeşil iş alanı yaratması bekleniyor.

Günümüzde gençler için sürdürülebilirlik sadece çevreciliği değil, aynı zamanda sosyal ve ekonomik adaleti de içeriyor. Youthall tarafından geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Gençlerin Beklenti ve Yönelimleri Araştırması 2023’e göre gençler; çalıştıkları şirketlerin çevre ve insanlık için katma değer sağlayan adımlar atmalarını önemsiyor. Sürdürülebilirlik konusunu odağına alan yeni kariyer olanakları; sadece çevreye katkıda bulunmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenli ve tatmin edici bir çalışma ortamı da sunuyor.

İş dünyasında sürdürülebilir dönüşüm odak noktası olacak

Youthall tarafından 21-22 Mart tarihlerinde online olarak düzenlenecek olan Social Awareness Career Summit, sürdürülebilirlik alanında giderek artan bilinçle birlikte yeşil yakalı işlerde kariyer fırsatlarını aydınlatacak. Etkinlik boyunca gençler, çevreci iş uygulamalarını benimseyen şirketlerin topluma sağladığı katkıları ve sürdürülebilirlik projelerini yakından tanıma şansı bulacaklar. Ayrıca, iş dünyasında yaşanan sürdürülebilir dönüşümün portresi çizilerek katılımcılara sunulacak.

Çevreci işlerde çalışmayı hedefleyen herkes katılabilecek

Zirveye, sürdürülebilirlik alanında yeni bakış açıları kazanmayı ve çevreci işlerde yer almayı hedefleyen üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar ile şirketlerin sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerine ilgi duyan herkes başvurabilecek.

Social Awareness Career Summit’e Youthall web sitesinden 20 Mart’a kadar ücretsiz kayıt yapılabilecek ve zirvenin ardından tüm katılımcılara e-sertifika iletilecek.