Yusuf ZENGİN
"Anadolu Sigorta Bakırköy" Milas-Bodrum Havalimanı, yaz sezonuna Almanya'dan gelen SunExpress'in ilk dış hat uçuşlarıyla başladı. SunExpress'in Frankfurt ve Düsseldorf'tan gerçekleştirdiği uçuşlarla birlikte toplamda 360 yolcu havalimanında çiçeklerle karşılandı. Törene havalimanı yetkilileri ve uçuş ekibi de katıldı. SunExpress, Almanya'nın yedi farklı şehrinden Bodrum'a haftanın her günü uçuşlar düzenleyecek.

TAV Milas-Bodrum Genel Müdürü İclal Kayaoğlu, sezonun ilk dış hat yolcularını karşılamaktan memnuniyet duyduklarını belirtirken, bu dönemde Bodrum'un uçuş sezonunu uzatma ve farklı havayollarını çekme çabalarının meyvelerini almaya başladığını vurguladı.

Kayaoğlu, bu yaz döneminde Jet Time Airlines, Smartwings Slovakia S.R.O, Norwegian Air Shuttle gibi havayollarının da ilk kez Milas-Bodrum Havalimanı'na uçuş düzenleyeceğini ifade etti. Ayrıca, havalimanının 2024 sezonunda 56 farklı havayolu ile 75 ayrı destinasyona uçuşlar düzenleyeceği belirtildi. Bu dönemde çeşitli havayolları Bodrum'a Liverpool, Belfast, Manchester, Köln, Krakow, Vilnius, Beyrut, St. Petersburg, Kopenhag ve Rotterdam gibi çeşitli destinasyonlardan direkt uçuşlar gerçekleştirecek.

Geçen yıl 4 milyon 134 bin yolcu ağırlayan Milas-Bodrum Havalimanı, 2024'ün ilk iki ayında ise geçen yılın aynı dönemine göre %13'lük bir artışla 188 bin 387 yolcuya hizmet verdi.