"Anadolu Sigorta Bakırköy" 80'li yılların ikonik filmlerinden biri olan Hayalet Avcıları, hayranları tarafından büyük bir heyecanla beklenen serinin son filmiyle geri dönüyor. Hayalet Avcıları: Ürperti'de, eski ve yeni hayalet avcıları, dünyayı ikinci bir Buzul Çağı'ndan kurtarmak için güçlerini birleştiriyor. Şimdiye kadar karşılaştıkları en korkunç, komik ve zorlu hayaletlerle mücadele etmek için New York'taki itfaiye binasına geri dönen ekip, birbirinden yaramaz hayaletlerle dolu bir maceraya atılıyor.

1984 yılında vizyona giren ve kısa sürede kült haline gelen ilk Hayalet Avcıları filmi, tuhaf üç bilim adamının New York'u hayaletlerden kurtarmasını konu alıyordu. Serinin son filmi Ürperti'de ise ekip, daha önce karşılaşmadıkları birçok hayaletle baş etmek zorunda kalacak. İşte bu yaramaz hayaletlerden bazıları:

Sewer Dragon / Lağım Ejderhası: Günümüz New York'unda devasa bir belediye otobüsü büyüklüğündeki Lağım Ejderhası, uzun kuyruğu ve mavi bıyıklarıyla dikkat çeken bir hayalettir.

Slimer: 1984'te yakalanamayan ve hâlâ New York'ta yaşayan Slimer, eski bir itfaiye binasının tavan arasında yaşamını sürdürmektedir.

The Library Ghost / Kütüphane Hayaleti: Kütüphane Hayaleti, Ray'in New York Şehir Kütüphanesi'nde tekrar karşılaştığı bir hayalettir.

Mini-Pufts: Küçük marshmallow yaratıkları olan Mini-Puft'lar, Ray'in peşini bırakmıyor ve kitabevinin her köşesine yayılıyorlar.

Melody: Bir yangında ölen Melody, bir hayalet olarak sıkışıp kalmıştır ve Phoebe ile arkadaşlık kurarak gerçek kimliğini keşfetmeye çalışacaktır.

Possessor Ghost / Ele Geçirici Hayalet: Nesnelerin içine girerek onları ele geçiren tehlikeli bir hayalettir ve yakalanması oldukça zordur.

Pukey / Kusmuklu: İsminden de anlaşılacağı üzere kusmuklu doğası olan bu sevimli ufaklık, dikkat edilmesi gereken bir hayalettir.

Garraka: Yaşayan ölülerin lideri olan Garraka, insanlığın sonunu getireceği söylenen bir kehanetle New York'a geri döner ve hayaletlerden bir ordunun liderliğini yapar.

Hayalet Avcıları: Ürperti, efsanevi serinin son filmi olarak izleyicilerle buluşacak ve bu kez ekip, daha önce karşılaşmadıkları en zorlu hayaletlerle dolu bir maceraya atılacak.