"Anadolu Sigorta Bakırköy" TAV İşletme Hizmetleri, sektöründe öncü konumunu güçlendirmek ve kurumsal iletişim süreçlerini daha da geliştirmek amacıyla üst düzey bir atama gerçekleştirdi. 20 yılı aşkın deneyime sahip Başak Gürtuna, şirketin Kurumsal İletişim Koordinatörü olarak atanmıştır. Gürtuna, uluslararası alanda geniş bir operasyon ağına sahip olan TAV İşletme Hizmetleri'nin tüm küresel iletişim süreçlerinden sorumlu olacak.

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun olan Gürtuna, akademik kariyerine Warwick Üniversitesi'nde Uluslararası Politik Ekonomi alanında yüksek lisans eğitimi ile devam etti. Daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Kariyerine Ipsos KMG'de Junior Account Yöneticisi olarak başlayan Başak Gürtuna, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı'nda Özel Sektör Proje Asistanı olarak da görev aldı. Doğuş Holding ve Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş gibi önemli kurumlarda çeşitli pozisyonlarda çalıştı. Son olarak, Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığında kurulan Galataport İstanbul Liman İşletmeciliği ve Yatırımları A.Ş'de Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yaptı.

Başak Gürtuna'nın TAV İşletme Hizmetleri'ne katılımı, şirketin uluslararası alandaki etkinliğini artırma ve kurumsal iletişim stratejilerini güçlendirme hedeflerine önemli bir katkı sağlayacaktır. Gürtuna'nın geniş deneyimi ve başarılı geçmişi, şirketin büyüme ve gelişme yolunda önemli bir kilometre taşı olarak değerlendirilmektedir.