"Anadolu Sigorta Bakırköy" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Hatay Havalimanı'nda çift yönlü uçuşların 29 Mart'ta başlayacağını duyurdu. Bakan Uraloğlu, havalimanında yapılan çalışmalar ve iyileştirmeler hakkında bilgi verdi. Hatay'a hem geliş hem de gidişte bilet satışlarının çift yönde bugün itibarıyla kullanıma açıldığını belirten Uraloğlu, "İnşallah cuma günü yani 29 Mart itibarıyla da Hatay'da çift yönlü olarak yolcu taşımasını başlatmış oluyoruz" dedi.

Depremlerde hasar gören Hatay Havalimanı'nın onarımı ve güçlendirme çalışmaları hakkında da bilgi veren Bakan Uraloğlu, yeni Hatay Havalimanı'nı daha sağlam bir altyapı üzerine inşa edeceklerini ve çalışmaların 2026 yılı ilk çeyreğinde tamamlanmasını planladıklarını ifade etti. Hatay Havalimanı bağlantı yolundaki çalışmaların da devam ettiğini vurgulayan Uraloğlu, havalimanının çevre güvenliğini sağlamak için önlemlerin alındığını belirtti.

Uraloğlu ayrıca, Hatay Havalimanı'nın pistinin güçlendirilerek dolu iniş ve kalkış için gerekli kriterleri sağladığını ve 29 Mart'tan itibaren çift yönlü olarak yolcu taşımasının başlayacağını aktardı.