"Anadolu Sigorta Bakırköy" "Hadi Öldürsene Canikom" Sahnelendi: Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Dünya Tiyatro Gününü Aziz Nesin'in Eseriyle Kutladı

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü'nde seyircilerle buluşan "Hadi Öldürsene Canikom" oyunu ile sanatseverleri coşturdu. Aziz Nesin'in unutulmaz eseri, Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi'nde sahnelendi ve Bodrumlu tiyatroseverlerin büyük ilgisini çekti.

Sanat dünyasının tanınmış isimleri ve Bodrum Belediye Başkan Vekili Emel Çakaloğlu'nun da aralarında bulunduğu seyirciler, oyun öncesinde heyecanla prömiyerini beklediler. Oyuncu Mihriban Er, Tamer Levent'in kaleme aldığı 27 Mart Dünya Tiyatro Günü Ulusal Bildirisi'ni seyircilerle paylaşarak etkileyici bir başlangıç yaptı.

Oyunun ardından, Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras'ın 27 Mart Dünya Tiyatro Günü mesajı okundu. BBŞT Genel Sanat Yönetmeni Filiz Çevik, sahneye çıkan herkesi kutlayarak oyunun başarısında emeği geçenlere teşekkür etti.

Başkan Vekili Emel Çakaloğlu ise Başkan Ahmet Aras adına yönetmen Oğulcan Çelik'e çiçek takdim etti, bu özel gecenin anlamını pekiştirdi.

"Hadi Öldürsene Canikom" oyunu, 29 Mart Cuma günü saat 20.30'da yeniden tiyatroseverlerle buluşacak. Biletler www.biletinial.com üzerinden temin edilebilir.

Oyun Hakkında Bilgiler:

Aziz Nesin'in kaleminden çıkan bu eser, insanların yalnızlığı ve sevgisizliği üzerine mizahi bir bakış sunuyor. İki dul kadının yaşadığı bir apartmanın bodrum katında geçen oyun, seyirciyi karakterlerin dünyasına çekerek etkileyici bir deneyim sunuyor. Havagazı memuru karakteriyle de hikayeyi zenginleştiriyor.

Yazan: Aziz Nesin

Yönetmen: Oğulcan Çelik

Oyuncular:

Cansın Türkdoğan
Ziba Türk Ateş
Sertaç Aydın
Yönetmen Yardımcısı: Mihriban Er

Dekor: Hakan Dündar

Kostüm: Özge Şenol

Işık: Çoşkun Yel

Ses: Murat Uzun

Dış Ses: Orhan Özpişirici

Dekor Boyama: Nihat Çelik

Grafik Tasarım: Serkan Aktü

Sahne Amiri: Mustafa Kalaycıoğlu

Bu muhteşem oyunda emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve sanat dolu günlerin devamını diliyoruz.