"Anadolu Sigorta Bakırköy" İstanbul'da Yeniden İBB Başkanı Seçilen İmamoğlu: "Milletin Parasının Millete Verildiği Dönem Başladı"

İstanbul'da Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin gayri resmi sonuçlarına göre Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı tekrar kazanmasının ardından, İmamoğlu Saraçhane'de destekçilerine hitap etti.

İmamoğlu, konuşmasında İstanbul'un kazandığını vurgulayarak, "16 milyon İstanbullu kazandı, kutlu olsun. Bu seçimin kaybedeni yok. Bizim olduğumuz yerde öteki yok. İstanbul'a, bütün insanlarımıza hayırlı olsun" dedi.

Ayrıca, İstanbul'un çeşitliliğine ve farklı inançlarına da değinen İmamoğlu, "Bu şehrin her ferdine, her inancına; Alevisine, Caferisine, Şafisine, bütün mezheplerine... Bu şehrin Kürtlerine, Çerkezlerine, her etnik kökenden insanına hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu ayrıca İstanbul'un verdiği mesajı hükümet yetkililerine aktararak, seçilenlere saygı gösterilmesi ve hizmetlerin engellenmemesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, İstanbul'un israf döneminin bittiğini ve artık milletin parasının millete verildiği bir dönemin başladığını vurguladı.

Son olarak, İmamoğlu, İstanbul'un dayanışmacı, liyakat ve adalet temelli bir belediyecilik anlayışının kazanmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.