"Anadolu Sigorta Bakırköy" Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla ecording iş birliğini duyurdu. Bu iş birliği kapsamında, 18 yaş altı her yeni Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) müşterisi için bir tohum topu toprakla buluşturulacak.

Ebeveynler, çocuklarının finansal geleceğini güvence altına alırken aynı zamanda sürdürülebilirlik için adım atmış olacaklar. Bu adımın bir parçası olarak, AgeSA iklim krizine karşı aktif bir rol oynamayı hedefliyor.

AgeSA, bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektöründe önde gelen bir kuruluş olarak iklim kriziyle mücadelede somut adımlar atıyor. Bu çerçevede, 1-30 Nisan tarihleri arasında 18 yaş altı yeni BES başlatan müşterilere ecording iş birliğiyle tohum topları atılacak. Bu tohumlar ecoDrone’lar yardımıyla ulaşılması zor alanlara bırakılacak. Müşteriler, QR kodları aracılığıyla tohumların büyüme sürecini takip edebilecekler.

İş birliği kapsamında, karaçam ve kızılçam gibi ağaç türlerinin tohumları toprakla buluşacak ve böylelikle orman varlığının ve biyoçeşitliliğin artması hedefleniyor.

AgeSA Pazarlama ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Roşan Dilek, BES'in zor zamanlar için bir kalkan etkisi sağladığını ve 18 yaş altı BES'in çocukların geleceği için önemli bir yatırım aracı olduğunu vurguluyor. Ailelerin belirleyecekleri aylık katkı payı tutarları ve devlet katkısı avantajıyla çocukların geleceğini güvence altına aldığını belirtiyor.

AgeSA, "Net Sıfır Emisyon" yaklaşımını benimseyerek 2050 itibarıyla net sıfır emisyonlu bir şirket olmayı hedefliyor. Bu doğrultuda karbon ayak izini azaltmak için çeşitli çalışmalar yapıyor. Şirketin araçlarının yakıt ve ofislerin doğal gaz tüketiminden kaynaklanan karbon emisyon oranını %40 azalttığı belirtiliyor. Ayrıca, dijital dönüşüm faaliyetleri sayesinde 582 ağacın kesilmesini önleyerek karbon emisyonu ve su tasarrufuna katkıda bulunulduğu ifade ediliyor. Toplam atık miktarının %35 azaltıldığı bilgisi de paylaşılıyor.