"Anadolu Sigorta Bakırköy" Akbank, Ak Portföy iş birliğiyle Türkiye'nin mobil bankacılık platformu üzerinden sunulan ilk Dijital Portföy Yönetimi hizmetini başlatıyor. Bu yenilikçi adım, Akbank'ın finansal teknoloji alanındaki liderliğini ve sektöre yön verme vizyonunu bir kez daha gösteriyor.

Akbank Mobil üzerinden dijital portföy yönetimi hesabı açan tüm Akbank müşterileri, 200 bin TL ve üzeri birikimlerinde Ak Portföy uzmanları tarafından kişiselleştirilmiş portföy yönetimi hizmeti alma imkanına sahip olacaklar.

Bu adım, Türkiye'nin finansal geleceğini şekillendirmede bir dönüm noktası olarak nitelendiriliyor. Ak Portföy'ün varlık büyüklüğü ve dünya standartlarında uzmanlığı ile birleşen bu hizmet, müşterilere çeşitlendirilmiş yatırım stratejilerine dayalı bir portföy yönetimi sunacak.

Akbank Bireysel Bankacılık ve Dijital Çözümler Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, konuyla ilgili olarak, "Uzun zamandır dijital ürün geliştirme yetkinliklerimizle müşterilerimizin mobil bankacılık deneyimini zenginleştirmeye, ülkemizde 'ilk'leri yaratarak sektörümüze öncülük etmeye devam ediyoruz." dedi. Yüce, ayrıca bu hizmetin, birikim ve yatırım hizmetlerini geniş kitlelere ulaştırarak sektörün geleceğini şekillendirme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dalya Kohen ise müşterilerin yatırım tercihlerine uygun olarak yatırım kararlarını alabilmelerini sağladıklarını belirtti. Kohen, Türkiye'nin ilk Dijital Portföy Yönetimi ürünü ile müşterilerin yatırımlarının profesyonel yönetim altında, kendilerine özel stratejilerle yönlendirileceğini ifade etti.

Akbank Mobil üzerinden sunulan bu yenilikçi hizmet, yatırım dünyasında yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul ediliyor ve müşterilere daha geniş finansal olanaklar sunmayı hedefliyor.