"Anadolu Sigorta Bakırköy"  31 Mart 2024 Mahalli İdareler Yerel Seçimleri kapsamında Bilecik Merkezde kesin olmayan sonuçlara göre Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Melek Mızrak Subaşı, belediye başkanı seçildi.
Akşam saatlerinde sonuçların kesinleşmesi üzerine çok sayıda vatandaş konvoylarla ve yürüyerek Cumhuriyet Meydanında toplandı.


Burada yapılan kutlamalarda konuşan CHP Milletvekili Yaşar Tüzün, ”Biz otuz bir Mart seçimlerini bir dip dalgası olacağını düşünüyorduk ama başta Bilecik’te olmak üzere tüm Türkiye’yi tsunamiye çevirdiniz kutluyorum. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını tekrar kazandık. Hayırlı olsun. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı on dört tane büyükşehire on dört tane il belediye başkanlığı kazandık. Evet biz bu seçimlerde bu iktidara sarı kart gösterin dedik. Ama siz bizi dinlemediniz. Kırmızı kart sandınız ki bütün Türkiye kıpkırmızı oldu. Önceki seçimlerde önceki seçimlerde bu ülkede, balkonlarda büyük tek kişi konuşuyor ve seviniyordu. Bu akşam seksen altı milyon sayılıyor. Bu Bilecik kenti kuruluşun ve kurtuluşun kenti hiçbir zaman ihaneti affetmedi. İhanet yapanlara sandıkta gereken cevabı hep verdi, dökmeye devam ediyor. Son bir haftadır birçok hemşehrimle iddiaya girdim. Bilecik merkezde en az dört bin fark adarası olacak diye. Dört binin altında iddia sizin olsun dedim. Dört binin üstündeki iddia benim olsun dedim. İddiaya girdiğim insanlar dan burada var mı? Var. Var. Fark beş bine yaklaştı. Hepinize teşekkür ediyorum sevgilerimi sunarım.” ifadelerini kullandı.


Bütün ezberleri bozduk Kalabalığın alkışlarıyla söz alan Melek Mızrak Subaşı ise herkesin başkanı olacağının sözünü vererek, duygulandığı konuşmasına şöyle devam etti: ‘
“Ben ilk defa bir konuşma yaparken bu kadar zorlandığımı, bu kadar heyecanlandığımı ve duygularımı kontrol edemediğimi hissediyorum.
Bu seçimin, bu kalabalığın en güzel yanı tüm siyasi partilerden, halkın her kesiminden oy alabilmek. İşte sizler bunu sandıkta gösterdiniz. Biz beş bin oy farkı attık. Yaklaşık doksan gündür sahalardaydık. Ne mutlu ki kalplere girebilmişiz. Ne mutlu ki inancınızı sandıkta güçlendirdiniz ve gösterdiniz.
Ben çok gurur duyuyorum. Bilecik’te büyümüş olmaktan çok gurur duyuyorum. İşte şimdi de hizmet zamanı. Biz belediyecilik anlayışımızla bütün ezberleri bozduk. Bozmaya devam edeceğiz. Çok güzel bir Bilecik inşa edeceğiz. Çok inanıyorum beş yılda yapamaz dedikleri her şeyi yapacağız. Siz bunların cevabını verdiniz. Ben de beş yıl boyunca gecemi gündüzüme katacağım.


Sizlere namus sözü veriyorum. Nerede büyümüş olursa olsun, nereli olursa olsun, hangi siyasi. gönül vermiş olursa olsun sandıkta gelip oyunu Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Melek Başkan’a kullanan, kullanmayan, inanan, inanmayan herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Sadece bir kesimin belediye başkanı değil, herkesin belediye başkanı olacağıma da söz veriyorum.
Nasıl şeffaf belediyecilik yaptıysak anlayışla aynı anlayışla bu devam edecek. Ben emeği geçen halkımın herkese, örgütüme, gençlik kollarıma, kadın kollarıma, il il. yönetimlerime ve belediye meclis üyelerime çok çok teşekkür ediyorum. Sizler bana inandınız. Benim seçtiğim yönetime, belediye meclisine inandınız, inanılmaz güzel bir farkla belediye meclisi geliyor. İl genel meclisimize inandınız. İl genel meclisimiz de çok güzel bir sayıyla geliyor. Hala arkadaşlarımız ilçe binasında tutanakları girmeye çaba sarf ediyorlar. Hala sandık başında ıslak tutanaklar için de nöbet tutan arkadaşlarımız var. Hepsinin ellerinden öpüyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.”
Cenk TÜRKEZER