"Anadolu Sigorta Bakırköy" Sigortacılık alanında hizmetlerini genişletmeye devam eden QNB Sigorta, finansal teknoloji şirketi Papara ile yaptığı iş birliğiyle elektrikli scooter kullanıcıları için özel bir sigorta ürünü olan ‘Scooter Sürüş Sigortası’nı duyurdu. Bu yeni sigorta ürünü, sürücülere ayakta tedavi, kalıcı sakatlık veya vefat durumlarında belirli limitlerde teminat sağlayarak güvenli sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor.

QNB Sigorta ve Papara'nın bu iş birliği, sürücülerin güvenli yolculuklarını teşvik etmenin yanı sıra, ulaşım ihtiyaçlarında kazalara karşı önlem almaları konusunda bilinçlendirilmesini amaçlıyor. QNB Sigorta, kurumsal değerlerinden biri olan ‘Geleceğe Değer’ kapsamında sürdürülebilirliği ön planda tutarak çevre dostu ürünleri destekliyor ve karbon salınımının azaltılmasına katkı sağlıyor.

QNB Sigorta Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Bayhan, iş birlikleriyle gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma hedeflerine odaklandıklarını belirtti. Bayhan, teknolojinin gelişimiyle birlikte günlük hayatımızdaki ihtiyaçlara farklı çözümler geliştirildiğini ve ulaşım ihtiyacının sürekli arttığını vurgulayarak, bu doğrultuda scooter kullanıcılarının karşılaşabilecekleri riskleri azaltmayı amaçladıklarını ifade etti.

‘Scooter Sürüş Sigortası’, kullanıcıların ulaşım ihtiyaçlarını karşılarken güvenliği ön planda tutarak, olası kazalara karşı koruma sağlıyor. QNB Sigorta'nın bu yenilikçi sigorta ürünü, scooter kullanıcılarına günlük kaza sigortası imkanı sunmanın yanı sıra, abonelik sistemiyle kullanıcıların sigortalarını otomatik olarak yenileme kolaylığı da sağlıyor.

Bu iş birliği ile QNB Sigorta ve Papara, gelecekte ulaşımın şekillenmesinde önemli bir rol oynayacak ‘ihtiyacın kadar kirala’ sistemlerinin gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor. Şehir içi ulaşım ihtiyacının arttığı bir dönemde, scooter kullanıcılarının güvenliği ve bilinçli sürüş alışkanlıklarının desteklenmesi, bu iş birliğinin temel amaçları arasında yer alıyor.