Dünyanın önde gelen kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding’in portföyünde bulunan Bodrum Cruise Port, 2024 sezonunu resmen açtı. Bu yılın ilk gemisi olan Silversea Cruises’a ait 212 metre uzunluğundaki Silver Spirit, Bodrum Cruise Port’a demir attı. Liman yetkilileri, bu yıl 100 binden fazla kruvaziyer yolcusunu ağırlamayı hedefliyor.

7 Nisan Pazar günü İstanbul Limanı'ndan hareket eden Silver Spirit, 475 yolcusuyla birlikte Bodrum Cruise Port'a ulaştı. Sezon, kasım ortasına kadar devam edecek ve Bodrum Cruise Port'un sadece kruvaziyer yolcularına değil aynı zamanda Kos ve Rodos adalarına yapılacak feribot seferleriyle de 130 binden fazla yolcuya hizmet vermesi bekleniyor.

Bodrum Cruise Port, yıl boyunca toplam 97 gemiye ev sahipliği yapacak. Global Ports Holding Doğu Akdeniz Limanları Direktörü Aziz Güngör, "Bu yıl da Bodrum'da başarılı bir kruvaziyer sezonu bekliyoruz. Etkileyici gemi yelpazesi ve sürekli olarak yolcularımıza üstün hizmet sunma konusundaki kararlılığımızla, Bodrum'da başarılı bir kruvaziyer sezonu daha geçireceğimize inanıyoruz" şeklinde konuştu.