Yusuf ZENGİN

Tekirdağ'ın ilk kadın belediye başkanı seçilen CHP'li Candan Yüceer, mazbatasını alarak göreve başladı.

Yüceer, "Çok büyük bir gurur, Tekirdağ'ın ilk kadın belediye başkanı olmak. Bütün kadınların mücadelesinin, kadınların güçlendirilmesinin hep yanındayım" dedi.

Yüceer, mazbatasını İl Seçim Kurulu Başkanı Ayşe Öznur Yiğiter'in elinden aldı. Yiğiter, "Büyükşehir Belediye başkanımızı tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum. Allah mahcup etmesin diyorum, kolaylıklar diliyorum. Ben de bir kadın olarak bizim yükümüz her zaman erkeklerden daha fazla, erkeklerde işlerimizi kolaylaştırsınlar bize destek ve yardımcı olsunlar, tebrik ederim, hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Mazbata töreninde konuşan Yüceer, sorumluluklarının farkında olduklarını belirtti. Yüceer, "Bu mazbata Tekirdağ'ımızın mazbatası, hepimizin mazbatası, bu başarı hepimizin başarısı. Dolayısıyla bunun anlamının farkındayız, bizim adımıza çok büyük bir sorumluluk ama bu sorumluluğun altından gene hemşerilerimizin desteği sevgisi ve çok çalışarak altından kalkacağız" şeklinde konuştu.

Yüceer, Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini devralırken, "Çok büyük bir gurur, Tekirdağ’ın ilk kadın belediye başkanı olmak. Bütün kadınların mücadelesinin, kadınların güçlendirilmesinin hep yanındayım. Bu süreçte gerçekten kadınların çok yoğun bir desteği oldu şahsıma. Bundan da büyük bir gurur duyuyorum. İlk olmanın zorlukları elbette var, ama büyük bir sorumluluğumuz var. Bugün mazbatamızı aldık, mazbatanın anlamı çok büyük, sorumluluğu çok büyük. Ama eminim ki bende şehrimde ki bütün kadınların, erkeklerin, gençlerin desteği ile çok çalışarak sevdamız Tekirdağ’ımızı en iyi yere taşıyacağız, bundan hiç şüphem yok. Kadınlara, gençlere, kendi geleneğimize, örfümüze çok güveniyoruz, Allah utandırmasın. Allah mahcup etmesin, çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.