Yaratıcılık ve girişimcilik dünyasının önde gelen isimlerinin buluşacağı bir etkinlik olan Yaratıcı Liderlik Zirvesi ve Creative Young Entrepreneur (CYE) Programı, 26-28 Nisan tarihleri arasında Palm Wings Ephesus Resort & Hotel’de gerçekleşecek. Önceki yıllardan örneklerle birlikte CYE’nin geçmiş başarıları da dikkat çekerken; 2022 CYE finali birincisi WASK, yarışmayı kazandıktan sonra 2,4 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı. 2023 yılının birincisi Wereover ise Avrupa birincisi olarak Türkiye’nin gururu oldu. CYE Programı'nın finali 27 Nisan’da Yaratıcı Liderlik Zirve’si kapsamında gerçekleşecek.

CYE Final Jürileri ve Yarı Final Jürileri

CYE Final Jürileri; HABİTAT Başkanı Sezai Hazır, Futurist Alphan Manas, SEDEFED Başkanı Emine Erdem, Uluslararası Konuşmacı Jay Johnson, Melek Yatırımcı fonbulucu.com Yönetim Kurulu Üyesi-Orhan Mutlu Topal’dan oluşurken yarı final jürileri arasında ise; Civan Sözkesen, Sadık Köseoğlu ve Duygu Eren yer alıyor. Yarışmanın finalisti Avrupa’da da yarışma fırsatı bulurken, galip gelme durumunda dünya genelinde Türkiye’yi temsil edecek.

Keynotespeaker ve Etkinlik

Etkinliğin keynotespeaker’ı uluslararası konuşmacı Jay Johnson, Uluslararası Forbes İş Konseyi’ne davet edilen önemli isimlerden biri. Johnson ayrıca 4 kıtada 30’dan fazla ülkede ekip yönetiyor. NASA gibi dünya devi oluşumlara danışmanlık veren Johnson, Türkiye’deki girişimcilere özel global stratejiler sunacak.

Start-up’ların Uluslararası Arenada Yer Alma Fırsatı

JCI Türkiye CYE Direktörü Selen Günaydın, CYE Programı'nın finalinin, 27 Nisan’da gerçekleşeceğini ve finale kalan dört girişimcinin, zirveye katılanlar ve yatırımcılar önünde rekabet ederek önemli bir deneyim yaşayacaklarını belirtti. Jürinin değerlendirme yapacağı kriterler arasında; işin pazara olacak etkisi, iş fikrindeki yaratıcılık, işin yurtdışında büyüme potansiyeli ve sunumun etkileyiciliği yer alıyor. CYE yarışması, genç girişimcilere ilham vermek ve onları motive etmek amacıyla düzenlenen önemli bir uluslararası program olarak dikkat çekiyor.

Yaratıcı Liderlik Zirvesi ve Konuşmacılar

Çisil Türkay, Yaratıcı Liderlik Zirvesi'nin Direktörü olarak organizasyonunun planlama ve yürütme sürecinde önemli bir rol üstleniyor. Türkay, zirvenin temel amacını "sınırları zorlayarak ve içsel potansiyeli keşfederek yaratıcı liderliği ele almak" olarak özetlerken; ülkemizde girişimcilik ekosisteminde önemli işlere imza atmış, Gen Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Yemek Sepeti Kurucusu Nevzat Aydın, TikTak Kurucusu Ersan Öztürk, SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, ARYA Kadın Yatırım Platformu Kurucu Ortağı Münteha Adalı eşliğinde yaratıcı liderlik ve kadınların sınırları zorlayan dönüşümü üzerine söyleşi ilham verici olacak. Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ve Seri Girişimci ve füturist Alphan Manas, küresel şirketlerin yaratıcı liderlik perspektifini de katılımcılarla paylaşacak.