Türkiye Sigorta, 2024 yılının ilk çeyreğinde etkileyici bir performans sergileyerek öncü konumunu pekiştirdi. Şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 131 büyüyerek 28 milyar TL'lik bir prim üretimine ulaştı. Bu çeyrek bazında rekor bir başarı olarak kaydedildi.

Yangın, nakliyat, havacılık, mühendislik ve sağlık gibi hem kurumsal hem de bireysel ürünlerde elde edilen bu rekor üretim, Türkiye Sigorta'nın güçlü finansal büyümesini ilk çeyrekte de sürdürdüğünün bir göstergesi oldu.

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Taha Çakmak, şirketin ihtiyaca uygun olarak tasarlanan kurumsal ve bireysel ürünleriyle liderliğini koruduğunu vurguladı. Çakmak, şunları belirtti: "Sektörün öncü şirketi olarak ülkemizin stratejik yatırımlarına güvence sağlarken, aynı zamanda milletimizin sigorta ürünlerine en kolay şekilde ulaşması için çalışıyoruz."

Sağlık alanında önemli bir büyüme kaydeden Türkiye Sigorta, yılın ilk çeyreğinde sağlıkta yüzde 255 büyüme sağlayarak 2.7 milyar TL prim üretimine ulaştı.

Çakmak ayrıca, yangın ve kasko branşlarında sektör lideri olduklarını ve bu alanlarda etkin büyüme performanslarını sürdürdüklerini vurguladı.

Şirketin 2024 yılının geri kalanında da bireysel ürünlerle birlikte yangın, mühendislik, nakliyat, işyeri ve ticari poliçelerde öncü rolünü sürdüreceği belirtiliyor. Çakmak, "Stratejik hedeflerimiz doğrultusunda hem bireysel hem de ticari segmentteki gelişimimizi sürdüreceğiz" diyerek gelecek planlarını açıkladı.

Türkiye Sigorta, ülkemizin gelişimine ve güçlenmesine katkı sağlamak adına güçlü ve güvenilir bir ortak olarak varlığını sürdüreceklerini vurguladı.