TAV Havalimanları tarafından işletilen Almatı, Batum, Medine, Milas-Bodrum ve Tiflis havalimanları Skytrax tarafından düzenlenen ve yolcu oylarıyla kaydedilen Dünya Havalimanı Ödülleri 2024'te en iyiler arasında yer aldı.

TAV Havalimanları'nın işlettiği beş havalimanı Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri'nde en iyiler arasında çalışıldı. Ödüller Frankfurt'ta düzenlendi ve 120'den fazla ülkeden iki binden fazla sektör yöneticisini buluşturan Passenger Terminal Expo'da (PTE) açıklandı.

Medine Havalimanı, geçen seneki bölgeleri iki sıra yükselterek dünyanın en iyi 50 havalimanı içerisinde yer aldı. Orta Doğu'nun en iyi havalimanı da seçilen Medine, aynı zamanda 5-10 milyon yolcuya hizmet veren havalimanları, Orta Doğu'da en iyi havalimanı personeli ve Orta Doğu'da en iyi havalimanları kategorilerinde ilk 10'a girdi. Almatı, Orta Asya'nın en iyi ikinci havalimanı olarak gösterilirken Orta Asya'da en iyi havalimanları ve Orta Asya'da en iyi havalimanı personeli kategorilerinde ilk beşinci sırada yer aldı. Tiflis ve Batum havalimanları ise Doğu Avrupa bölgesinde en iyi 10'da yer aldı.Tiflis Havalimanı ayrıca yolcu bölümlerine göre kendi parası en iyileri arasında sıralandı. Milas-Bodrum Havalimanı ise “En Çok Gelişim Gösteren”in ilk 10 havalimanından biri oldu.

Skytrax Dünya Havalimanı Ödülleri, dünya çapındaki havayolu müşteri memnuniyeti anketiyle belirleniyor. 570'den fazla havalimanındaki müşteri hizmetleri ve tesisleri değerlendiren fiyatlar, dünya çapındaki havalimanları için mükemmellik standardı olarak kabul ediliyor.