İGA İstanbul Havalimanı İşletmesi, dünyanın önde gelen küresel aktarma merkezlerinden biri olarak bilinen ve Avrupa'nın en yoğun havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı'nda CEO olarak Selahattin Bilgen'i asaleten atadı.

Selahattin Bilgen, Eylül 2023'ten bu yana İGA İstanbul Havalimanı İşletmesi CEO'su olarak vekaleten görev yapıyordu. Şimdi ise kurumun en üst yöneticisi olarak atanmasıyla birlikte, havalimanının geleceğine önemli katkılar sunmayı sürdüreceği öngörülüyor.

İGA İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin geleceği için stratejik bir öneme sahip olmaya devam ediyor. Son dört yıldır en fazla uçuşa ev sahipliği yaparak bu önemi pekiştiren havalimanı, küresel rekabetin değişen dinamiklerine uyum sağlayarak kurumsal gücünü artırıyor.

Selahattin Bilgen'in atamasıyla birlikte, İGA İstanbul Havalimanı'nın kuruluşundan bu yana kazandığı kapsamlı tecrübe ve birikimiyle havalimanına daha da değer katacağı öngörülüyor. Bilgen'in liderliğinde havalimanının daha da büyüyerek uluslararası arenadaki konumunu güçlendirmesi bekleniyor.

Selahattin Bilgen kimdir?

Selahattin Bilgen 1981 yılında doğmuştur. 2003’te Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış, Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansı yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Ocak 2018 itibarıyla devam etmekte olan, İGA İstanbul Havalimanı bünyesinde kurulan şirketlerin Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) görevinin öncesinde, 2003 – 2018 yılları arasında Kurumsal Bankacılık, Kurumsal Finansman ve Proje Finansmanı gibi alanlarda çalışmış, Cengiz Holding Finans Koordinatörlüğü, Unicredit Türkiye Finansal Danışmanlık Yönetici Direktörlüğü, Yapı ve Kredi Bankası Kurumsal Proje Finansmanı Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.